Siatkówka 1 lut 2018 | Redaktor
W Łuczniczce Polki zagrają w siatkarskiej Lidze Narodów

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski/fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Turniej Ligi Narodów w siatkówce kobiet rozegrany zostanie 5-7 czerwca w bydgoskiej hali „Łuczniczka”. Polki zagrają z Argentynkami, Belgijkami i Niemkami - poinformowali na konferencji prasowej w ratuszu prezydent Rafał Bruski i Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

- Bydgoszcz kocha siatkówkę. To jedno z nielicznych miast, gdzie zarówno panie, jak panowie grają w najwyższych klasach rozgrywkowych. Cieszymy się, że tutaj rozegrane zostaną mecze naszej drużyny narodowej – tłumaczył Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarska Liga Narodów to wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych. W obecnym sezonie rozegrana zostanie po raz pierwszy zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W turnieju kobiet reprezentacjami stałymi są: Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja, a Argentyna, Dominikana, Polska i Belgia drużynami pretendującymi.

W Bydgoszczy zostaną rozegrane mecze fazy grupowej w dniach od 5 do 7 czerwca 2018 roku. Zagrają w niej Polska, Argentyna, Belgia i Niemcy.

W tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów każda z reprezentacji weźmie udział w pięciu turniejach. Najlepsze sześć drużyn zagra (20-24.06) w Final Six.

 

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor