Sport 2 lis 2017 | Redaktor
Bydgoski Bieg Niepodległości tradycyjnie wystartuje z placu Wolności

11 listopada odbędzie się Bydgoski Bieg Niepodległości. Zawodnicy jak co roku będą mieli do pokonania 5-kilometrową trasę.

Trasa prowadzić będzie następującymi ulicami: plac Wolności – Gdańska – Kamienna (ścieżka rowerowa, chodnik) – Sułkowskiego (ścieżka rowerowa, chodnik) – Chodkiewicza (ścieżka rowerowa, chodnik) – 20 stycznia 1920 r. – Słowackiego (park Kochanowskiego) – Staszica (buspas) – Kołłątaja – Libelta – Gimnazjalna – Jagiellońska (chodnik) – 19 marca 1981 r. (chodnik) – park Kazimierza Wielkiego – plac Wolności.

W godzinach 15.00-15.40 na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu. Organizatorzy proszą o cierpliwość, wyrozumiałość i uwzględnienie utrudnień w ewentualnych planach wyjazdowych.

Bydgoski Bieg Niepodległości jest pierwszym z projektów przygotowywanych przez "Aktywną Bydgoszcz". Zawodnicy spotykają się w Narodowe Święto Niepodległości na bydgoskim placu Wolności, skąd wyruszają na pięciokilometrową trasę. Bydgoski Bieg Niepodległości jest uznawany za symboliczny koniec biegowego sezonu. Wielu zawodników startuje w imprezie po to, by podsumować swoje osiągnięcia. W tym roku przewiduje się, że w biegu weźmie udział ponad 1500 osób.

Nagrodą dla zwycięzców zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn jest replika szabli Piłsudskiego.

Szczegóły dotyczące Bydgoskiego Biegu Niepodległości znaleźć można na stronie www.aktywna.bydgoszcz.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor