Sport 26 wrz 2018 | Redaktor
Kajakarz Zawiszy ze srebrnym medalem w Rio

Polska drużyna kajakarzy z Mateuszem Polaczykiem (drugi od prawej) w składzie / fot. Facebook

Mateusz Polaczyk, trenujący w CWZS Zawisza, zdobył wraz z drużyną srebrny medal na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim w Rio de Janerio. Przed nim jeszcze występ indywidualny.

We wtorek (25 września) w Rio de Janeiro rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie górskim. Polska drużyna w składzie: Mateusz Polaczyk (CWZS Zawisza), Dariusz Popiela i Michał Pasiut zdobyła srebrny medal w rywalizacji zespołowej w K-1.

Polska „trójka” bezbłędnie pokonała trasę i w klasyfikacji końcowej ustąpiła jedynie Brytyjczykom. To właśnie oni wywalczyli złoto w pierwszym dniu rywalizacji.

Dla Mateusza Polaczyka to nie jedyny start w Rio de Janeiro. W czwartek wystąpi już indywidualnie w eliminacjach K-1. Półfinały tej konkurencji zaplanowane są na sobotę (29 września), zaś finał w ostatnim dniu mistrzostw w niedzielę (30 września).