Sport 15 sty 2018 | Redaktor
KS Brzoza. Brakuje nam boiska do treningów

Trenerzy i piłkarze KS Brzoza 2018 rok powitali na boisku/ Agnieszka Iwańska

Klub Sportowy Brzoza powstał niedawno, bo w 1995 roku. Jego działacze chcą, by piął się coraz wyżej. Obecnie marzy im się piąta liga.

Drużynę piłkarską po raz pierwszy zgłoszono do rozgrywek B klasy 7 czerwca 1995 roku. Zawodnicy grali wówczas pod dowództwem Ryszarda Dorosza. W 2008 r. zespół awansował do klasy A i od tamtej pory, poza jednym sezonem, występuje w niej nieprzerwanie. Od kilku sezonów seniorzy KSB są czołową drużyną ligi. Przybywa także dzieci chcących grać w piłkę.

Cały czas się rozwijamy, systematycznie udaje nam się też zwiększać budżet – mówią prezes klubu Mariusz Sułkowski i wiceprezes Maciej Ślesiński. I dodają, że KS Brzoza już jest rozpoznawalną marką w regionie, a nawet poza nim. – Otrzymujemy zaproszenia na turnieje piłkarskie w całej Polsce. Niedawno seniorzy wygrali Turniej Charytatywny w Kościanie.

Klub włącza się także w różne akcje. – Zbieraliśmy odblaski dla dzieci w Afryce oraz dary dla polskiej szkoły na Litwie – opowiadają działacze. – W grudniu zorganizowaliśmy 12. Turniej Mikołajkowy dla dzieci i po każdej edycji zbieramy pochlebne recenzje. Prężnie działa nasz fanpage. Od kilku lat współpracujemy również z Fundacją Partnerstwo, która pomaga nam zdobyć środki z odpisu 1% od podatku. A w roku 2017 udało się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub”.

Wyniki zespołów są zadowalające. Po rundzie jesiennej seniorzy są na prowadzeniu w pierwszej grupie A klasy, natomiast młodzicy wygrali IV ligę i na wiosnę zagrają w trzeciej (żacy na razie nie uczestniczą w rozgrywkach ligowych).

Na pierwszy zespół nikt nie wywiera jednak dodatkowej presji. – Jeśli uda się awansować do piątej ligi, to będzie super. I myślimy, że ta liga to będzie szczyt możliwości dla takiej miejscowości jak Brzoza – twierdzą prezesi.

Jesienią zespół zgromadził 30 punktów (10 zwycięstw i 3 porażki) i ma dwa „oczka” przewagi nad drugą Goplanią Inowrocław.

Seniorów prowadzi Mariusz Raczkowski, młodzików Mariusz Sułkowski z Piotrem Toczkiewiczem, a żaków Maciej Ślesiński z Toczkiewiczem. – Stawiamy na dalszy rozwój poprzez cierpliwą i systematyczną pracę – mówią działacze KS Brzoza.

Największa bolączką klubu jest baza sportowa. Brakuje mu boiska treningowego czy choćby orlika.

W trosce o stan boiska, na którym rozgrywamy mecze ligowe, w okresie jesiennym oraz w miesiącach luty–marzec wynajmujemy boisko przy ulicy Słowiańskiej w Bydgoszczy na treningi i sparingi – słyszymy w klubie.

Brzoza może jednak liczyć na grono przyjaciół i darczyńców. Oto oni: Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka, firma Rolcel Tadeusza Cieleckiego (od ponad 20 lat), Hurtownia Elektryczna Eltech, P.P.O Marksal, Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy, Polskie Centra Ubezpieczeniowe, Klarex, Garden Flora Home&Garden, Pol-Daw, FHU PRO AGD, Hubertus Cosmetics, Supermarket Piotr i Paweł w Bydgoszczy, Centrum Odnowy Holistycznej Izabela Zarecka, Pure Line Salon Kosmetyczny, N.physio Nowoczesna Fizjoterapia oraz Nitro-Chem SA.

Zarząd KS Brzoza: prezes: Mariusz Sułkowski, wiceprezes: Maciej Ślesiński, sekretarz: Tadeusz Sułkowski; członkowie: Marcin Michalski, Marek Sobociński i Kamil Koronowski.

Marcin Karpiński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor