Sport 22 paź 2017 | Redaktor
Pobiegli w półmaratonie ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dystans półmaratonu (21 km i 97,5 m) pokonali uczestnicy piątej edycji bydgoskiej imprezy biegowej. W rywalizacji wzięło udział ponad 1600 zawodników.

Podczas tej edycji półmaratonu organizatorzy zdecydowali się na zmianę trasy zawodów. Uczestnicy pobiegli ze Stadionu Zawiszy ulicami: Gdańską, Śniadeckich, Sienkiewicza, Dworcową, ponownie Gdańską, Zygmunta Krasińskiego, Gimnazjalną, ks. Piotra Skargi, 3 Maja, Markwarta, Sielanki, Lucjana Szenwalda, Kopernika, Al. Ossolińskich, Al. Mickiewicza, 20 Stycznia 1920 Roku, Juliusza Słowackiego i ponownie Gdańską aż do stadionu Zawiszy, na którego bieżni usytuowana była meta biegu. Oprócz głównego dystansu imprezy, chętni mogli pobiec także w biegu na 5 km, którego trasa wiodła ulicą Gdańską, również ze startem i metą na stadionie Zawiszy.

Start półmaratonu, źródło - maratonypolskie.pl

Start biegu na 5 km, źródło - maratonypolskie.pl

Na dystansie półmaratonu najszybszy okazał się Andrzej Starżyński z czasem 1:07:15, a wśród kobiet Paulina Wadzińska (1:36:06). Wśród biegaczy, którzy pokonali dystans 5 km zwyciężył Maciej Myszkiewicz z czasem 00:17:17.