Sport 2 gru 13:03 | Redaktor
Zbigniew Boniek zagra w meczu pokazowym w Bydgoszczy

Zbigniew Boniek/fot. DrabikPany/Wikipedia

Prezes PZPN zapowiedział swój przyjazd na Memoriał im. Andrzeja Brończyka, który odbędzie się w przyszłą sobotę (9 grudnia) w hali Łuczniczka.

16. Międzynarodowy Turniej Oldboyów im. Andrzeja Brończyka rozpocznie się w Łuczniczce 9 grudnia o godz. 9.00. Do udziału w nim organizatorzy zaprosili 16 drużyn.
Jak podaje Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej, na parkiecie Łuczniczki zaprezentują się ekipy: czterokrotny zwycięzca Olimpia Grudziądz, Rhinos Hamburg,  Polonia Luxemburg, FK Riese  Litwa, FK Draugai Wilno, Chrobry Głogów, Chemik Bydgoszcz, ŁKS Łódź, Zawisza 80,  PAAK Givova, Orla Wąsosz, Oldboys Koszalin, Oldboys Żuromin, Oldboys Świnoujście, Drzewiarz Oldboys Rzeczenica  oraz obrońca tytułu Zjednoczeni Team Bydgoszcz.
Turniej organizowany jest cyklicznie od 2002 r. i każdorazowo cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno kibiców, jak i samych  piłkarzy z całego kraju i zagranicy.
Do tradycyjnego już  meczu  pokazowego: „Przyjaciele Brończyka”- VIP-y /Goście (ok. godz.18.00) zaproszono  kolegów Andrzeja Brończyka, którzy występowali z nim na ligowych boiskach  oraz miejscowych  vipów , sponsorów i byłych gwiazd piłki nożnej. Jak dowiedzieliśmy się, będzie wśród nich i Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Andrzej Brończyk był polskim bramkarzem, który grał przeszło 20 lat w Zawiszy Bydgoszcz. Do dziś nazywany jest legendą bydgoskiego klubu. Karierę piłkarską zakończył w wieku 41 lat. Zmarł 31 grudnia 2000 roku na atak serca.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor