Afera podsłuchowa w ratuszu?

Łukasz Religa | 26 lut 2017 Sensację podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy wywołała wypowiedź radnego Bogdana Dzakanowskiego, który stwierdził, że spotkał na terenie Urzędu Miasta osoby trudniące się montowaniem podsłuchów. Prezydent wypowiedzi radnego nie lekceważy, dlatego o zbadanie sprawy poproszeni zostali prokuratorzy.

Jak lepiej urządzić świat, czyli, czym jest radykalizm?

Andrzej Pawełczak | 26 lut 2017 Premierę najnowszego spektaklu w bydgoskim Teatrze Polskim „Bóg w dom” poprzedziła debata o radykalizmie. Jej uczestnikami byli niezwykli goście: ksiądz, immam i właściciel aktywizującej młodzież siłowni – mieszkańcy brukselskiej dzielnicy Molenbeek, słynącej z wielu islamskich zamachowców.

Pięć lat Tuba Cordis

Michał Jędryka | 26 lut 2017 Dokładnie pięć lat temu, 26 lutego 2012 r., ks. Roman Kneblewski, proboszcz bydgoskiej parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, opublikował pierwsze nagranie w swoim wideoblogu na kanale „Tuba Cordis”.

Jeśli nie Rafał Bruski, to kto? Krótka ławka PO

Wojciech Bielawa | 25 lut 2017 Prezydent Bydgoszczy wciąż wierzy, że PiS nie zabroni mu ubiegać się o reelekcję. - Myślę, że wycofają się z tego pomysłu – mówi. Co jeśli Rafał Bruski się myli? Platforma będzie miała problem, ponieważ ławka rezerwowych jest krótka.

MON zaprasza panie na zajęcia z samoobrony

Redaktor | 25 lut 2017 Rozpoczęły się zapisy na drugą edycję zajęć z samoobrony, które prowadzą wojskowi. W Bydgoszczy ćwiczenia odbędą się w 1. Brygadzie Logistycznej przy ul. Powstańców Warszawy.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Redaktor | 24 lut 2017 We wtorek, 28 lutego, o godzinie 16.00 w kościele garnizonowym w Bydgoszczy odbędzie się msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert galowy w Filharmonii Pomorskiej.

Elektrobusy już wkrótce w Bydgoszczy

Redaktor | 23 lut 2017 Bydgoszcz weźmie udział w projekcie dotyczącym bezemisyjnego transportu publicznego prowadzonym przez Narodowy Fundusz Badań i Rozwoju. Miasto zadeklarowało zakup 10 elektrobusów z możliwością zwiększenia ich liczby o kolejne 10.