Rektorzy tłumaczą, czemu bydgoskie uniwersytety się nie połączą

Wojciech Bielawa | 2 lip 2017 UKW to najgorszy uniwersytet w Polsce – wynika z najnowszego rankingu „Perspektyw”. UTP zajmuje 17. miejsce wśród 21 uczelni technicznych w kraju. Czy receptą na bolączki bydgoskich uczelni byłoby ich połączenie? Rektorzy nie chcą o tym słyszeć.

W Koronowie zmienią nazwy ulic

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 W związku z ustawą dekomunizacyjną, w Koronowie przewidziano zmianę nazw ulic: Krasickiego, Kasprzaka, Nowotki, Sawickiej, Zawadzkiego oraz placu Zwycięstwa.

W Paterku stare jelcze, ikarusy i sany dostają drugie życie

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 – Nie chodzi o to, aby stare autobusy stały w muzeum i można było je tylko oglądać, ale by jeździły i były w ruchu – mówi Artur Lemański, właściciel Muzeum Komunikacji w podbydgoskim Paterku w powiecie nakielskim.

Wspólne projekty naukowo-badawcze UKW i IPN

Redaktor | 30 cze 2017 6 lipca podpisane zostanie porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Dokument podpiszą rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Bydgoskie Impresje Muzyczne rozpoczęte [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 cze 2017 Od czwartku, 29 czerwca, trwają czterdzieste Bydgoskie Impresje Muzyczne. Rozpoczęły się od barwnej parady uczestników. Młodzi artyści przeszli sprzed Pałacu Młodzieży na plac Teatralny, gdzie klucze do bram miasta wręczył im prezydent Rafał Bruski.

Weekend w Bydgoszczy [PRZEWODNIK]

Redaktor | 30 cze 2017 Gdzie warto wybrać się w weekend? Jeżeli szukacie pomysłu na spędzenie wolnego czasu, podpowiadamy, na które wydarzenia w mieście warto zwrócić uwagę.

Komisja zbada, gdzie mieszka radny

Wojciech Bielawa | 30 cze 2017 Radni PO i SLD nie chcieli zespołu, który zweryfikowałby, czy bydgoscy rajcy, z Jakubem Mendrym na czele, mieszkają na terenie miasta. Doraźną komisję zamierza jednak powołać przewodniczący RM.

W lipcu rozpocznie się rewitalizacja Cieszkowskiego

Redaktor | 30 cze 2017 Rozstrzygnięty został przetarg na rewitalizację ul. Cieszkowskiego. Wykonawcą robót będzie firma Polskie Surowce Skalne. Inwestycja kosztować będzie 2,5 miliona złotych. Prace mają się rozpocząć już w lipcu.

Zwyczajny bydgoszczanin też może dostać się na Harvard

Marta Kocoń | 29 cze 2017 Chętnych, aby studiować w tych samych murach, w których uczyli się prezydenci Stanów Zjednoczonych, nobliści, biznesmeni i gwiazdy kina, nie brakuje. W tym roku, list gratulacyjny od rektora Harvardu otrzymali nieliczni z ponad 40 tysięcy chętnych. Wśród nich jest bydgoszczanin, Paweł Rybacki, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Katolickich.