Znamy nazwiska kandydatów na szefa Teatru Polskiego

Wojciech Bielawa | 2 mar 2017 Paweł Wodziński nie może być pewny, że utrzyma stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Ma aż sześciu kontrkandydatów, a w ratuszu nie wszyscy są zadowoleni z jego dotychczasowej pracy.

Pamięć o nich miała zostać wymazana

Łukasz Religa | 1 mar 2017 W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy odbyły się uroczystości, w których udział wzięło wielu oficerów Wojska Polskiego i najwyższe władze Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Koniec z objazdem na Mińskiej

Redaktor | 28 lut 2017 Przejezdna jest już ulica Mińska na odcinku od Flisackiej do Bronikowskiego. Po remoncie na moście wprowadzone zostało jednak ograniczenie tonażowe do 2,5 tony.

Bezrobocie w Bydgoszczy i regionie idzie w górę

Łukasz Religa | 28 lut 2017 Przez ostatnie miesiące notowaliśmy spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych, w Bydgoszczy udało się nawet zejść poniżej 5 proc., czyli do poziomu tzw. ,,higienicznego bezrobocia”. W miesiącach zimowych osób bez pracy jednak przybyło.

Rowery miejskie wracają na ulice

Magdalena Liczkowska | 28 lut 2017 Od 1 marca znów będziemy mogli korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Czy w tym sezonie pojawią się jakieś zmiany w działaniu systemu?

WKS Zawisza musi oddać miastu pieniądze

Łukasz Religa | 28 lut 2017 Ponad 58 tysięcy złotych musi zwrócić do miejskiej kasy WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. Spółka wegetuje i od ponad pół roku nie zajmuje się tym, do czego została powołana – promocją seniorskiej piłki w Bydgoszczy.

Ciech chce wyciąć blisko 30 hektarów lasu wokół Zachemu

Wojciech Bielawa | 28 lut 2017 Spółka Ciech Nieruchomości apeluje do radnych, aby ci zgodzili się na wycinkę leśnej strefy buforowej w Łęgnowie. - Trzeba mieć wyjątkowy tupet, żeby o to prosić – mówi Jan Szopiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Bez kapelmistrza nie ma orkiestry. Protest w Koronowie

Andrzej Pawełczak | 27 lut 2017 Zwoływali się na Facebooku – członkowie orkiestry dętej działającej przy M-GOK w Koronowie, ich rodzice protestowali dzisiaj przeciwko zwolnieniu ich kapelmistrza Mirosława Kordowskiego.

The Telegraph o Bydgoszczy: Miasto o żywej scenie kulturalnej

Łukasz Religa | 27 lut 2017 Popularny brytyjski dziennik ,,The Telegraph” postanowił przygotować turystyczne zestawienie europejskich miast, które nie są zbyt znane, ale warte do odwiedzenia – chociażby w ramach weekendowego wypadu. W tym zestawieniu znalazła się Bydgoszcz.