Polacy z Litwy mają dzięki bydgoszczanom piękne święta

Magdalena Liczkowska | 25 gru 09:00 – Gdy pojechałam do Niemenczyna, przeraziłam się warunkami, w których żyją polskie rodziny. Postanowiliśmy pomóc mieszkającym tam ludziom – mówi Ewa Jędrzejczak-Taranek inicjatorka akcji „Paczka mikołajkowa dla Polaków na Wileńszczyźnie”.

Niech wśród nas rodzi się Bóg

Redaktor | 24 gru 15:39 Niech wśród nas rodzi się Bóg, źródło wszelkiego dobra. Niech rozwija się dobro wspólne, którym jest nasze miasto Bydgoszcz. Tego życzy Tygodnik Bydgoski.

Zabytki, którymi Bydgoszcz mogłaby się pochwalić

Andrzej Pawełczak | 23 gru 09:14 Pałacyk na Sielance , stara farbiarnia Wilhelma Koppa przy ul. Św. Trójcy, młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej. Trzy reprezentacyjne bydgoskie zabytki powinny stać wizytówkami naszego miasta. Czy jest na to szansa?

Uczniowie z plastyka wyrzeźbili szopkę dla seminarium

Redaktor | 22 gru 18:54 Szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego można podziwiać w wejściu głównym bydgoskiego Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej 18.

Co się dzieje w mieście? [ŚWIĄTECZNY WEEKEND]

Redaktor | 22 gru 10:45 Planujecie w przedświąteczny weekend zaopatrzyć się w ekologiczne produkty? A może chcecie jeszcze skoczyć do kina? Zobaczcie, co będzie się działo w piątek i sobotę w mieście.

Wigilia miejska na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 gru 21:38 Wigilia bydgoska na Starym Rynku odbyła się już po raz siódmy Zorganizowana została przez miasto wspólnie z Caritas Diecezji Bydgoskiej przy wsparciu 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Niepodległa na plakacie

Andrzej Pawełczak | 21 gru 20:34 Rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs na plakat z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego w ramach wieloletniego programu „Niepodległa”. Jury za najlepszą uznało pracę Jakuba Kaji z Trzebini.

Torbyd otworzą 5 stycznia 2018

Redaktor | 21 gru 11:07 Znamy datę otwarcia bydgoskiego lodowiska - piątek, 5 stycznia 2018. Inauguracja potrwa trzy dni. Dla bydgoszczan szykuje się wiele atrakcji dodatkowych.

Komunikat ZUS [WAŻNE]

Redaktor | 20 gru 18:37 Uwaga! Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie otwarty po świętach w środę 27 grudnia 2017 r.

Bronią dobrego imienia majora Żychonia

Redaktor | 19 gru 16:11 Kilkadziesiąt osób podpisało się pod listem protestacyjnym w sprawie szkalowania dobrego imienia majora Jana Żychonia, bydgoskiego asa wywiadu i patrona jednej z fordońskich ulic. To odpowiedź m.in. na artykuł serwisu bydgoszcz.wyborcza.pl pt. „Czy nowym patronem bydgoskiej ulicy jest podwójny agent?”

Choinki prosto z lasu

Redaktor | 19 gru 12:25 Nadleśnictwo Bydgoszcz zaprasza do Białych Błot po świeże choinki ze specjalnych upraw.