„Za życiem” – nowy pomysł pomocy niepełnosprawnym

Redaktor | 19 wrz 16:11 Program, który wejdzie w życie na początku przyszłego roku, obejmie wsparciem osoby niepełnosprawnych od poczęcia do śmierci. – Osoby niepełnosprawne mają prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym – mówi Mirosław Przewoźnik, dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Złożą swoje autografy na Długiej

Redaktor | 19 wrz 15:24 Artysta fotografik Jerzy Riegel, wioślarski duet mistrzyń olimpijskich Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz chirurg prof. Wojciech Zegarski – to oni odsłonią swoje autografy na ulicy Długiej. Uroczyste odsłonięcie Bydgoskich Autografów odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 września, o godzinie 12.00.

Ślad błogosławionego znaleźli w środku lasu [REPORTAŻ]

Magdalena Gill | 17 wrz 08:46 „Jest 7.45 wieczorem, a o 8.30 zejdę z tego świata. Do zobaczenia w niebie” – pisał błogosławiony Czesław w poruszającym liście do rodziców. 45 minut później został zgilotynowany. Skąd tablica z jego zdjęciem wzięła się w środku lasu, w okolicach Brzozy?

Nie wyrzucajmy chleba! Redaktor Lewicka-Ritter na dożynkach

Redaktor | 16 wrz 15:14 Czas dożynek to czas szacunku dla rolniczego trudu i refleksji nad „chlebem naszym powszednim”. Starostowie święta plonów w Sicienku: Paulina Kaczmarowska z Fundacji Potulickiej w Wojnowie oraz Rafał Głowiński, rolnik z Dąbrówczyna, apelowali przy tej okazji do nas, „zwykłych zjadaczy chleba”, o uszanowanie go.

Bydgoski przewodnik: Turyści wiedzą, że są obiektem mojego eksperymentu

Marta Kocoń | 16 wrz 11:32 – Największy hardkor był wtedy, gdy szliśmy z Topolna do Fordonu w dolinie Wisły. Na krawędzi rosną tarniny, są tam ścieżki tylko dla dzików, więc trzeba iść „na czterech nogach”. Z 34 osób doszły tylko cztery – o swoich wycieczkach opowiada bydgoski przewodnik Tadeusz Frymark.

TehoFest udowodni, że Bydgoszcz ma skarb

Magdalena Liczkowska | 15 wrz 13:16 Zwiedzanie wystaw z przewodnikami, warsztaty, plener malarski i koncert grupy Karbido to tylko niektóre elementy bogatego programu tegorocznego TehoFestu. Trzecia edycja imprezy na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20 upłynie pod hasłem „Bydgoszcz ma skarb”.

Nakielska do przebudowy

Redaktor | 14 wrz 18:53 Projektanci opracowali wstępną koncepcję przebudowy ulicy Nakielskiej. Teraz mogą się wypowiedzieć bydgoszczanie. Konsultacje w tej sprawie rozpoczęły się w czwartek (14 września) i potrwają do 6 listopada.

Koniec procesu między Bruskim a Dzakanowskim

Wojciech Bielawa | 14 wrz 14:36 W czwartek (14.09) w sądzie okręgowym zakończył się proces, który prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wytoczył radnemu Bogdanowi Dzakanowskiemu. Sędzia Wojciech Rybarczyk bezskutecznie apelował do polityków o to, aby polubownie zakończyli spór.

Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego” już w kioskach!

Redaktor | 14 wrz 13:01 W czwartek do sprzedaży trafił kolejny numer „Tygodnika Bydgoskiego”. Tematem tygodnia jest renesans dzieł Andrzeja Szwalbego – wieloletniego dyrektora Filharmonii Pomorskiej. O czym jeszcze można przeczytać w najnowszym wydaniu?

Koleje Śląskie powitały pierwszego Elfa2 z bydgoskiej Pesy

Redaktor | 13 wrz 15:19 Wymiana szacownych 50-latków na nowy tabor rozpoczęta. We wtorek (12 września) nowy Elf2 po raz pierwszy przewiózł pasażerów po śląskich torach, w środę natomiast odbyła się jego oficjalna prezentacja. Bydgoska PESA w ramach zamówienia wartego 230 mln zł netto ma dostarczyć Województwu Śląskiemu oraz Kolejom Śląskim w sumie 19 takich pojazdów. Będą one obsługiwały...

Nazwy bydgoskich ulic zmieni wojewoda

Wojciech Bielawa | 13 wrz 14:35 Bydgoski samorząd nie wykonał w terminie ustawy dekomunizacyjnej. To oznacza, że ulice zdekomunizuje wojewoda. Ma na to trzy miesiące.