Pięć firm chce przebudować Cieszkowskiego

Redaktor | 22 maj 2017 Dzisiaj, 22 maja, otwarte zostały oferty złożone w przetargu na przebudowę ul. Cieszkowskiego. Najtańsza opiewa na kwotę 2 487 243 zł brutto, najdroższa – 2 766 712 zł brutto. Teraz drogowcy przeanalizują złożone dokumenty i wybiorą wykonawcę prac.

Politycy PiS: zmiana opłat za wywóz śmieci uderzy w najuboższych

Andrzej Pawełczak | 22 maj 2017 W ubiegłym tygodniu bydgoski ratusz poinformował, że 50 tysięcy mieszkańców nie płaci za wywóz opadów. Konsekwencją ma być zmiana naliczania opłat: albo od powierzchni mieszkania, albo podwyżka. Zdaniem polityków PiS, nie ma to żadnego uzasadnienia.

Kulinarny piknik w „gastronomiku”

Redaktor | 22 maj 2017 Zespół Szkół Gastronomicznych zaprosił dzisiaj (22 maja) dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego na kulinarny piknik „Smaki zup kuchni polskiej i różnych narodów”. Piknik połączony jest z drzwiami otwartymi w „gastronomiku”.

Rozpoczyna się budowa drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej

Redaktor | 22 maj 2017 We wtorek, 23 maja, rozpoczną się prace budowlane przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja warta 27 mln zł ułatwi dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe.

Ewangelizacja w sercu Bydgoszczy

Redaktor | 21 maj 2017 W niedzielne popołudnie w amfiteatrze przy ulicy Mostowej wspólnota neokatechumenalna z parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy zorganizowała katechezę. Wzięło w niej udział około setka wiernych.

Dyrektor MPU: Plac Teatralny powinien pozostać zielony

Magdalena Liczkowska | 21 maj 2017 Po rozbudowie opery, centrum kongresowe na pl. Teatralnym nie będzie potrzebne. - To miejsce powinno pozostać niezabudowane i otwarte na rzekę – uważa szefowa Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Remont ulicy Cieszkowskiego. Deptaku nie będzie

Andrzej Pawełczak | 20 maj 2017 „Salon Bydgoszczy” odzyska swój historyczny charakter. Ekipy remontowe pojawią się na ul. Cieszkowskiego na przełomie czerwca i lipca. – Jaki ma sens ten remont, skoro i tak wrócą tam autobusy? – pytają społecznicy.

Knebel na ustach prałata. Jest list w obronie księdza

Wojciech Bielawa | 19 maj 2017 Biskup Jan Tyrawa zabronił ks. Romanowi Kneblewskiemu wypowiadania się w mediach na tematy polityczne. – Zastosuję się do tego polecenia, ale w przyszłości poproszę biskupa, aby zdjął ten zakaz – komentuje prałat. W obronę księdza Kneblewskiego wzięli bydgoscy politycy, dziennikarze, lekarze i społecznicy. Wystosowali do biskupa list.