Osielsko i Solec Kujawski dostaną po 50 tysięcy za frekwencję

Redaktor | 31 maj 15:48 Toruń, Brodnica i Ciechocinek oraz gmina Solec Kujawski i gmina Osielsko (obie w powiecie bydgoskim) otrzymają marszałkowskie bonusy za wysoką frekwencję w niedzielnych (26 maja) wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konkurs z nagrodami dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych trwał do początku maja w ramach samorządowej wojewódzkiej kampanii profrekwencyjnej.

Sportowy Dzień Dziecka i wielki mecz charytatywny

Redaktor | 31 maj 14:27 Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych przygotowali organizatorzy Sportowego Dnia Dziecka na obiektach Gwiazdy Bydgoszcz. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie wielki mecz charytatywny, w którym spotkają się zespoły dziennikarzy i samorządowców.

Nowy Port – powstanie osiedle w sercu Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Redaktor | 31 maj 12:56 Nowy Port powstanie na działce między ulicami Focha, Marcinkowskiego (bulwary nadrzeczne) i Obrońców Bydgoszczy. Nazwę oraz wizualizacje nowego osiedla zaprezentowano na uroczystej gali w Filharmonii Pomorskiej z okazji 20-lecia działalności inwestora AWZ Deweloper.

Gwiazdy kabaretu wystąpią nad Brdą

Redaktor | 31 maj 09:54 Ani Mru Mru, Jurki, Kabaret Chyba, a także Andrzej Poniedzielski będą bawić bydgoszczan w ramach cyklu „Wieczór z kabaretem”. Występy w amfiteatrze zaplanowano na wakacyjne czwartki.  

Dzień Dziecka z futbolem amerykańskim. Archersi zapraszają

Redaktor | 30 maj 18:00 Sobotni Dzień Dziecka (1 czerwca) można w Bydgoszczy przeżyć na sportowo. Wiele atrakcji dla małych i dużych, konkursy, plac zabaw, zajęcia z animatorami, a na zakończenie mecz futbolu amerykańskiego - to wszystko przygotowali Bydgoszcz Archers. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.

Rejewski już jeździ do Warszawy

Redaktor | 30 maj 14:44 Pociąg IC „Rejewski” odjeżdża z Warszawy Wschodniej do stacji Bydgoszcz Główna codziennie o godz. 9.04. Do stolicy wraca o 14.10.

O równym traktowaniu zdecydują „sami swoi”

Redaktor | 30 maj 13:13 Bydgoska Rada Miasta wybrała ze swoich szeregów członków Rady ds. Równego Traktowania. – Bareja lepiej by tego nie wymyślił– komentuje odrzucenie kandydata opozycji Paweł Bokiej, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Na Wyspie Młyńskiej znów zrobi się bajkowo

Redaktor | 30 maj 11:12 W niedzielę (2 czerwca) na Wyspie Młyńskiej już po raz siódmy odbędzie się piknik organizowany przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i fundację „Rozwój UTP” z okazji Dnia Dziecka. W programie „Bajkowej Bydgoszczy” kolorowa parada oraz liczne konkursy i zabawy.

Komiksowe DIY, czyli od konceptu do druku. Prelekcja w Pracowni przy Jezuickiej

Jacek Kargól | 30 maj 10:05 Jak dopracować historię i przelać ją na strony komiksu, a także o czym pamiętać, przygotowując dzieło do wydania, we wtorek (28 maja) dowiedzieli się początkujący „komiksiarze”. Prelekcję w Pracowni przy ul. Jezuickiej 22 poprowadziła dla nich Kaja, ps. Zvyrke, autorka z Asocjacji Komiksu w Toruniu.

Bydgoskie uczelnie rozpoczynają rekrutację

Redaktor | 30 maj 08:19 Bydgoskie uniwersytety wkrótce zaczną nabory. Początek rekrutacji na UTP w poniedziałek (3 czerwca), dwa dni później (5 czerwca) proces rekrutacyjny rozpocznie się na UKW.

Badania profilaktyczne dla mężczyzn w bydgoskim Centrum Onkologii

Redaktor | 29 maj 19:04 Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy i Urząd Miasta w Bydgoszczy zapraszają mężczyzn - mieszkańców Bydoszczy na badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka gruczołu krokowego. Z badań będzie można skorzystać od 1 lipca 2019 roku.

Pojadą na Sejm Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla młodych wręczone

Redaktor | 29 maj 15:31 Takich ludzi jak Wy – zaangażowanych w sprawy społeczne, nam potrzeba – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wręczając uczniom z regionu mandaty posła na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim we wtorek (28 maja) odebrało je 20 osób.