Wydarzenia 13 wrz 11:17 | Redaktor
Absolwenci muzyki zjeżdżają się do Bydgoszczy

źródło: www.zjazdwem.ukw.edu.pl

Ponad 300 absolwentów, studentów i nauczycieli akademickich weźmie udział w zjeździe Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który odbędzie się w piątek 14 września.

- Będzie to okazja do powrotu pamięcią do studenckich czasów i poznania aktualnych osiągnięć studentów. Swoją obecność potwierdziło wielu znanych dziś w Polsce absolwentów wydziału – pisze Sławomir Łaniecki, rzecznik prasowy UKW.

Od 1971 roku działał w Bydgoszczy Instytut Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Nauczycielskiej, później Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W 2000 roku nazwa została zmieniona na Instytut Edukacji Muzycznej Akademii Bydgoskiej, a od 2005 – Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przełomowym był rok 2015, kiedy instytut został przekształcony w Wydział Edukacji Muzycznej. Dzisiejsza nazwa kierunku, na którym kształcą się w Bydgoszczy muzycy, artyści i pedagodzy to „edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”.

- Te niespełna pół wieku pozwoliło na wykształcenie wielu wspaniałych artystów, których dziś możemy podziwiać w ośrodkach kultury w całym kraju – pisze Sławomir Łaniecki.

Uroczysta gala odbędzie się o godz. 17.00 w Copernicanum UKW (ul. Kopernika 1), natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się bankiet w Hotelu „Słoneczny Młyn”. Galę będzie można śledzić dzięki transmisji na żywo na Facebooku UKW.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor