Wydarzenia 24 maj 09:55 | Redaktor
Bydgoski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża kończy 100 lat

archiwum/ fot. maczu

W związku z obchodami 100-lecia istnienia Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża zaplanowano szereg wydarzeń. W najbliższą sobotę, 25 maja, odbędą Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, we wrześniu koncert charytatywny, a w październiku KrwioBIEG.

„Jesteśmy dumni z faktu, że blisko 100-letnie dziedzictwo naszej organizacji pokrywa się niemal ze 100-letnią rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Wiekowa aktywność i zaangażowanie kolejnych pokoleń działających w szeregach Polskiego Czerwonego Krzyża formowała świadomość społeczną i narodową, z czego jako obecni jej członkowie, działacze, wolontariusze i pracownicy jesteśmy niezwykle dumni” - piszą członkowie Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PCK.

Pierwszą imprezą, która odbędzie się w ramach obchodów 100-lecia, będą Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w  sobotę 25 maja. Udział w nich wezmą uczniowie z bydgoskich szkół. Uczestnicy będą mieli możliwość rozwinięcia umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

Z kolei we wrześniu, w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy, odbędzie się koncert charytatywny „Podaruj Dzieciom Serce” wieńczący XIX edycję akcji „Wyprawka dla Żaka”. Tegoroczną gwiazdą Koncertu będzie wokalistka CLEO, która nie tylko zaśpiewa na 100-lecie PCK, ale także wręczy dzieciakom plecaki wypchane artykułami szkolnymi. Artystka znana jest z takich muzycznych przebojów, jak „My Słowianie”, „Zabiorę nas” czy „Łowcy gwiazd”.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wyposażenie dzieci niepełnosprawnych i dzieci z rodzin najuboższych z Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego, w artykuły szkolne potrzebne do nauki, które zostaną wręczone dzieciom podczas dwóch imprez. Pierwsza uroczystość w sierpniu na dziedzińcu PCK przy ul. Warmińskiego 10, natomiast druga podczas wspomnianego wyżej koncertu charytatywnego. 

Kolejnym wydarzeniem w ramach obchodów 100-lecia PCK, będzie charytatywny bieg- KrwioBIEG, 5 października na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku – Myślęcinek w Bydgoszczy na dystansie 5 i 10 kilometrów. Celem biegu będzie promocja honorowego krwiodawstwa oraz promowania zdrowego stylu życia poprzez bieganie.

Obchody zostaną uroczyście zakończone podczas jubileuszowej gali, w której wezmą udział wolontariusze, działacze PCK oraz zaproszeni goście.

Źródło: PCK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor