Wydarzenia 17 lis 13:07 | Redaktor
Bydgoszczanie ekspertami projektu narodowego

Szymon Andrzejewski i Marcin Szymczak - zespół Radia Kultura/fot. MCK Bydgoszcz

Twórcy internetowego Radia Kultura działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy zostali zaproszeni do panelu eksperckiego, który oceni sztandarowy projekt radiowy Narodowego Centrum Kultury: „Audycje Kulturalne” (produkowane przez internetowe Encek Radio).

Bydgoscy radiowcy wezmą udział w ewaluacji projektu i będą rozmawiać m.in. o odbiorcach portalu „Audycje Kulturalne”, materiale i jakości podcastów prezentowanych przez portal. Radiowcy z MCK-u znajdą się w ścisłym gronie 5-6 osób z Polski zaproszonych do panelu eksperckiego.

Organizatorzy panelu zaprosili bydgoszczan doceniając jakość programu Radia Kultura. RK to działające od kilku lat, jedyne w naszym regionie, internetowe radio kulturalne. Jego redaktorem naczelnym jest Szymon Andrzejewski. Stację można odbierać w Internecie przez całą dobę na stronie www.radiokultura.pl .

 Sztandarowym programem stacji jest poranny „morning-show” pt. „Z kawą przy mikrofonie” prowadzony przez Szymona Andrzejewskiego i Marcina Szymczaka (drugą podporę Radia Kultura). To codzienna audycja o charakterze informacyjnym okraszona zjadliwym (zazwyczaj) komentarzem oraz niecodzienną i niekomercyjną (z reguły) muzyką.

Andrzejewski prowadzi jeszcze autorską audycję filmową „Co tam, panie, na ekranie?”, a Szymczak dwa programy autorskie: „Wierność w stereo” i „Uszy Szeroko Otwarte”.

 W Radiu Kultura  usłyszeć można też wiele innych osobowości, pomiędzy nimi muzyka Łukasza „Twixa” Jędrzejczaka, znanego z grup T’ien Lai i Alameda 5 (audycja „Polskie drony”) oraz znanego rapera i poetę Jarka „Bisza” Jaruszewskiego (audycja „Notatki z podziemia”).

Źródło: MCK Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor