Wydarzenia 16 kwi 09:24 | Redaktor
Co młodzi myślą o policji? Dziś dowiemy się na UKW

materiały organizatorów

Jaki jest wizerunek policjanta, zwłaszcza wśród młodych ludzi? Czy nieufność wobec Policji jest uzasadniona? Naukowcy i policjanci zapraszają na seminarium naukowo-szkoleniowe na UKW.

- Pozytywny wizerunek Policji jest warunkiem dobrej współpracy policjantów z obywatelami – podkreślają organizatorzy dzisiejszego (16 kwietnia) seminarium. Tymczasem „każdy błąd popełniony przez policjantów urasta zazwyczaj do ogromnych rozmiarów, a odpowiedzialność za niego bywa rozciągana na całą Policję” - czytamy w słowie wstępnym. Uczestnicy będą m.in. szukać odpowiedzi na pytanie, jaki jest wizerunek policjanta oraz co robić, by go poprawiać.

W seminarium wezmą udział studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. To na kształtowaniu ich relacji z Policją najbardziej zależy organizatorom. „Ludzie młodzi szukają swojego miejsca w życiu, a czyniąc to, odnoszą się niekiedy krytycznie do reguł, zgodnie z którymi zorganizowane jest życie wokół nich (...) największą liczbę osób łamiących prawo stanowią ludzie młodzi, zwłaszcza młodzi mężczyźni” - piszą.

Spotkanie poprowadzą pracownicy naukowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Początek o 10.00 w Auli Mikotoksym, ul. K. Chodkiewicza 30, budynek F.

 

Program seminarium

10.00 – Otwarcie seminarium i przywitanie uczestników przez organizatorów i JM Rektora UKW 10.15 – 10.45 – Inspektor Maciej Wołczek, komisarz Monika Hermann: Wizerunek policjanta w społeczeństwie

10.45 – 11.00 – Przerwa

11.00 – 11.15 – Dr Magdalena Wędzińska: Wartości ważne dla współczesnej polskiej młodzieży – wyniki badań empirycznych

11.15 – 11.30 – Dr Elżbieta Okońska: Komunikacja społeczna a kształtowanie wizerunku Policji wśród młodzieży

11.30 – 12.30 – Dyskusja

12.30 – Zamknięcie seminarium

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor