Wydarzenia 17 maj 16:56 | Redaktor

W nadchodzący weekend nie są zaplanowane żadne mecze baseballowe w Osielsku. W Ekstralidze KWK Construction Dęby czeka kolejna eskapada na Śląsk, tym razem przez obie jego części.

W sobotę zmierzą się w Rybniku z broniącą mistrzowskiej korony Silesią – będzie to ostatni zaległy dwumecz z IV kolejki, przełożonej ze względu na udział reprezentacji kraju w zgrupowaniu i turnieju w Osielsku. Stamtąd udadzą się do Wrocławia, gdzie w niedzielę rozpoczną rundę rewanżową pojedynkami z Barons. Dzisiaj (czwartek) spodziewany jest przylot Adana Cabralesa - amerykańskiego miotacza, który już w ubiegłym roku był zawodnikiem i trenerem miotaczy KWK Construction Dębów, wnosząc znaczący wkład w brązowy medal Ekstraligi. Cabrales wzmocni drużynę już w sobotnio-niedzielnych meczach.

  • Silesia Rybnik - KWK Construction Dęby Osielsko (Rybnik, sobota 18 maja godz. 12:00)
  • Barons Wrocław - KWK Construction Dęby Osielsko (Wrocław, niedziela 19 maja godz. 12:00)

Bałtycka Liga Baseballu - Grupa Zachodnia w ten weekend pauzuje, planowane wcześniej mecze KWK Construction Dębów z Barons we Wrocławiu zostały przeniesione na późniejszy termin.

Przypomnijmy, że w miniony weekend bBaseballiści KWK Construction Dębów Osielsko odnieśli w Żorach dwa zdecydowane zwycięstwa nad miejscowymi Gepardami i umocnili się na drugiej pozycji w tabeli Ekstraligi. Kluczem do wygranych była skuteczność w ataku: pałkarze odbili w obu spotkaniach 22 hity, a zespół zdobył aż 31 obiegów! Zwycięskimi miotaczami byli Daniel Catalan i Paweł Sztejka.

  • Gepardy Żory – KWK Construction Dęby Osielsko 2:17 i 9:14

Pierwszej porażki w tym sezonie doznała Stal Kutno, która na własnym obiekcie podzieliła się zwycięstwami z mistrzem Polski Silesią Rybnik. Z powodu opadów i złego stanu boiska odwołany został dwumecz we Wrocławiu.

  • Gepardy Żory – Centaury Warszawa 8:1 i 1:15 (sobota, mecze zaległe)
  • Stal Kutno – Silesia Rybnik 13:2 i 2:12
  • Barons Wrocław – Centaury Warszawa - mecze odwołane

W tabeli Ekstraligi prowadzi Stal (11 zwycięstw - 1 porażka) przed KWK Construction Dębami (5-3) i Silesią (4-6).

W Bałtyckiej Lidze Baseballu w sobotę oglądaliśmy w Osielsku ciekawe mecze, w których KWK Construction Dęby dwukrotnie pokonały Rookie Goats Poznań. Niestety, pogoda storpedowała planowane na niedzielę spotkania "na szczycie" BLB, w których rywalem baseballistów z Osielska mieli być Piraci Władysławowo. Deszcz padał już od nocy i przez cały dzień, więc nasiąknięte wodą boisko nie nadawało się do gry.

  • KWK Construction Dęby Osielsko - Rookie Goats Poznań 6:1 i 11:8
  • KWK Construction Dęby Osielsko - Piraci Władysławowo - mecze odwołane
  • Bielawa Vikings - Szczecin Titans 14:7 i 14:7 (sobota we Wrocławiu)

W tabeli Grupy Zachodniej BLB przewodzą wspólnie KWK Construction Dęby i Piraci (po 8 pkt.), oba zespoły mają komplety 4 zwycięstw w rozegranych meczach. Po sobotnich sukcesach na trzecie miejsce awansowali Vikings z 4 pkt.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor