Wydarzenia 5 cze 2018 | Redaktor
Egzekucja odłożona. Decyzja uchylona. Tartak triumfuje

Krzysztof Pietrzak an sesji Rady Miasta w lutym 2018 roku/fot. UMB

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju umorzyło postępowanie egzekucyjne – podał dziś (5 czerwca) serwis wyborcza.pl/Bydgoszcz. Chodzi o działki przy ul. Ujejskiego, które stoją na drodze rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej.

Ministerstwo uwzględniło zażalenie na decyzję o egzekucji wniesione przez Marię Pietrzak, jedną ze współwłaścicielek terenu.

Portal cytuje ministerialnego urzędnika: „Wojewoda kujawsko-pomorski doręczył zobowiązanej tytuł wykonawczy wystawiony przez prezydenta Bydgoszczy, a nie przez siebie – pisze Bartłomiej Szcześniak, dyrektor Departamentu Lokalizacji Inwestycji”.

Serwis podaje też, że „wojewoda od prawie dwóch tygodni wie, że z powodów proceduralnych minister inwestycji umorzył postępowanie egzekucyjne”. Decyzja ministra została bowiem podpisana 21 maja.

Przypomnijmy, że 28 maja miało dojść do egzekucji. Jednak z powodu pożaru w gdyńskiej firmie, która miała ją przeprowadzić, wojewoda rozwiązał umowę z wykonawcą.

Na Facebooku triumfuje Krzysztof Pietrzak, który od miesięcy walczy o godne odszkodowanie za teren i nieruchomości wywłaszczone pod budowę Trasy Uniwersyteckiej.

Egzekucja tartaku nie jest możliwa !

Szanowni Państwo(…) decyzja Wojewody o egzekucji została uchylona. Co to oznacza w praktyce wyjaśnię Państwu jutro, ale już dzisiaj mogę przekazać, że potwierdza moje słowa - mówiłem od samego początku, iż egzekucja jest bezprawna i nielegalna. Nie mówiłem dlaczego, bo musiałbym upaść na głowę, aby pomagać ciemiężącym moją rodzinę urzędnikom.

Mam teraz nadzieję, że jeszcze więcej osób otworzy oczy na nieudolną administrację Prezydenta Rafała Bruskiego oraz na niekompetentnych urzędników Wojewody - do nich składałem zażalenie. Nie widzieli problemu. Minister dostrzegł. Prawo, w końcu zaczyna być respektowane . Kolejnym etapem będzie uwalenie decyzji ZRID na II etap TU, w NSA.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor