Wydarzenia 10 sty 08:52 | Redaktor

Technikum Elektroniczne spadło na dziesiąte miejsce w tegorocznym rankingu Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

Ranking został opublikowany po północy w czwartek (10 stycznia)

Szkoły oceniane były na podstawie następujących kryteriów:

- technika: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego;

- licea: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W rankingu 2019 analizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników (bez szkół dla dorosłych).

Wśród techników bolesny spadek zanotowało Technikum Elektroniczne. Dwa lata temu wygrało, a rok temu było na drugim miejscu w Polsce. Teraz znalazło się na dziesiątym miejscu. Elektronik” jest wciąż najlepszą szkołą tego typu w województwie kujawsko-pomorskim.

 

 

W rankingu liceów najlepszy bydgoski ogólniak uplasował się na 24. miejscu w kraju. VI  LO wprawdzie awansowało z 42. lokaty, ale w 2017 roku było 17. „Szóstka” jest za to druga w województwie kujawsko-pomorskim i ustępuje w tym zestawieniu tylko toruńskiemu Liceum Akademickiemu UMK. Pozostałe bydgoskie licea są poza pierwszą setką w kraju, choć np. „Jedynka” awansowała o dziesięć oczek na 153 miejsce, a I Katolickie Liceum Ogólnokształcące na 223. z 285. przed rokiem.

 Źródło: perspektywy.pl

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor