Wydarzenia 6 gru 13:12 | Redaktor
Feeria ozdób, Mikołaj i koncert. Świąteczny Jarmark w Wiatraku

fot. Wiatrak

Fundacja „Wiatrak” zaprasza do Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) na Mikołajkowy Jarmark Świąteczny. Będzie można kupić dekoracje świąteczne, a na dzieci czeka zabawa z wolontariuszami, spotkanie ze św. Mikołajem i dobra muzyka.

Jarmark odbędzie się w niedzielę (9 grudnia). Potrwa w godz. 9.30-13.30 w foyer sali widowiskowej oraz w kawiarni artystycznej „Młynek”. Będzie można  zrobić świąteczne zakupy (m.in. kupić bombki, wieńce, kartki i inne ozdoby świąteczne ręcznie robione, wyroby z drewna, ręcznie szyte Mikołaje i wiele innych pięknych rzeczy).

Na jarmarku pojawią się także stoiska m.in. zagranicznych wolontariuszy, którzy będą bawić się z dziećmi, Klubu Seniora, świetlicy „Pinokio” i biura „Wiatraka”, przy którym będzie można kupić bilety na koncert „Betlejem w Bydgoszczy” – pierwszych stu nabywców biletów otrzyma upominek od firmy Stovit – Przyjaciela koncertu.

materiał „Wiatraka”

Ręcznie robione ozdoby sprzedawać będzie także Warsztat Terapii Zajęciowej „Wiatrak” (wieńce robione przez niepełnosprawnych), a Rada Rodziców „Wiatraka” zaproponuje małą loterię fantową. Będzie też stoisko wolontariuszy GPS, nie zabraknie św. Mikołaja, z którym dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie.

W trakcie jarmarku nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec adwentowy.

O godz. 10.15 rozpocznie się w sali widowiskowej Poranek Muzyczny „W świątecznym nastroju” dla dzieci i rodziców, przygotowany przez Akademię Muzyczną. Już po zakończeniu Jarmarku, o 16.00, rozpocznie się spektakl „Pan Tadeusz’18” w wykonaniu studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej. To nowatorska próba przybliżenia tekstu „Pana Tadeusza”. Wstęp na oba wydarzenia artystyczne będzie bezpłatny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor