Wydarzenia 13 wrz 11:55 | Redaktor
Festynem będą świętować Międzynarodowy Dzień Głuchych

materiał ilustracyjny, fot. Anna Kopeć

Zabawa, pokazy i loteria, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację wypoczynku dzieci słabosłyszących – to atrakcje festynu, który w sobotę (15 września) odbędzie się przy Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy na Błoniu.

Festyn to sposób na świętowanie Międzynarodowego Dnia Głuchych. Jego organizatorami są Zespół Szkół nr 7, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Bydgoszczy, Polski Związek Głuchych i Stowarzyszenie Serce Słyszy Serce. Impreza odbędzie się 15 września w godz. 11.00-15.00 na boisku Zespołu Szkół nr 7 w Bydgoszczy (ul. Waryńskiego 1).

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie między innymi: pokaz tresury psów przygotowany przez Straż Miejską, bezpłatna zjeżdzalnia, dmuchany zamek i przejażdżki harleyami. Atrakcje dla uczestników zaoferują Straż Graniczna, Policja, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego oraz młode fryzjerki z Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy.

Podczas festynu na stoiskach będzie można bezpłatnie zbadać wzrok, słuch, poziom cukru, ciśnienie, wagę, tkankę tłuszczową. Przewidziano też zajęcia dogoterapii oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy będą mogli skosztować potraw z grilla, grochówki i domowych wypieków. Emocji dostarczy loteria z nagrodami, wśród których są rower, tablety, głośnik bezprzewodowy, gry, koszulki i inne przednioty ufundowane przez sponsorów imprezy. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na organizację wypoczynku dla dzieci słabosłyszących. W planach na ten rok jest m.in. zielona szkoła.

To już drugi festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych. Poprzedni odbył się we wrześniu ubiegłego roku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor