Wydarzenia 13 lut 2018 | Redaktor
Iza odeszła [R.I.P.]

12-letnia Iza zmarła dzisiaj, poinformowała rodzina na pomagam.pl

Iza Słabeńska kilkadziesiąt minut temu pożegnała się na zawsze z tym światem - poinformowała rodzina na portalu pomagam.pl

„Iza Słabeńska kilkadziesiąt minut temu pożegnała się na zawsze z tym światem… Przez niemal rok toczyła nierówną walkę z chorobą nowotworową, którą niestety przegrała. Większość z Was nie zdążyła Jej poznać, a mimo to wspierała duchowo i finansowo. Izunia wiedziała o tym wsparciu, wielokrotnie za nie dziękowała, a Świąteczna Paczka w grudniu napełniła Jej serce wielką radością. W zeszłym tygodniu spełniło się jedno marzenie Izuni – dostała wymarzonego małego pieska. Niestety największe marzeni Izy – powrót do zdrowia i możliwość czerpania garściami z życia już nie się spełni.

Wierzymy, że Iza patrzy teraz na nas z góry z uśmiechem i pozostanie na długo w Waszej pamięci. Łączymy się w bólu i żalu z Rodziną i Przyjaciółmi.”

W maju ubieglego roku lekarze zdiagnozowali u Izy chłoniaka limfoblastycznego t-komórkowego III stopnia. Niestety, chemia nie przyniosła efektów.  Jedną z ostatnich szans było podanie bardzo drogiego leku, którego nie refunduje NFZ. Jego koszt to 27 tys. złotych. Na stronie pomagam.pl rodzina urządziła zbiórkę. Do wczoraj, gdy zbiórkę zawieszono, udało się uzbierać ponad 15 tysięcy.

Wczesniej, w  grudniu, uczniowie bydgoskiego III LO z myślą o chorej dziewczynce zorganizowali II Mikołajkowy Bieg Charytatywny. W wydarzeniu wzięło udział 500 osób.

Dziś rodzina poinformowała, że Iza odeszła. Niech spoczywa w pokoju.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor