Wydarzenia 12 wrz 18:15 | Redaktor
Jak prezydent z Tartakiem negocjował [WIDEO]

fot. Anna Kopeć

Rafał Bruski spotkał się we wtorek (11 września) z Krzysztofem Pietrzakiem, właścicielem Tartaku Bydgoszcz, który stoi na drodze rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej. Dziś prezydent ujawnił zapis wideo tej rozmowy.

Panowie rozmawiali w towarzystwie radnego Bogdana Dzakanowskiego, zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza i dziennikarza programu „Alarm” z TVP Info. Całość nagrania:

 

Prezydent zapewniał, że działa w zgodzie z prawem i podkreślał, iż po złożeniu wniosku o egzekucję z nieruchomości nie on jest stroną, tylko wojewoda kujawsko-pomorski. Krzysztof Pietrzak przekonywał, że wciąż istnieje prawna możliwość zawarcia ugody i wycenił nieruchomość, której jest właścicielem na dodatkowe trzy miliony złotych. Nie ukrywał jednocześnie, że miasto wypłaciło mu już około 770 tysięcy złotch. 

Bruski zaproponował, żeby Pietrzak złożył projekt propozycji ugody, a on zapyta radnych na najbliższej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, czy jest zgoda radnych na takie rozwiazanie. Pietrzak zadeklarował, że złoży takową propozycję. - Po zawarciu ugody wyprowadzam się w ciągu 30 dni - zadeklarował.

Prezydent Bruski przyznał też, że już pod koniec sierpnia zwrócił się do Regionalnej Izby Obrachunkowej z zapytaniem, czy istnieje możliwość wypłacenia wyższego odszkodowania za wywłaszczoną działkę, gdyż ma obawy, że mógłby się narazić na zarzut niegospodarności.

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor