Wydarzenia 10 sty 15:22 | Redaktor
Miasto pyta mieszkańców. Na początek o budżet obywatelski

W lutym mają odbyć się konsultacje na temat zmiany organizacji ruchu po przebudowie Starego Rynku/fot. Anna Kopeć (materiał ilustracyjny)

Na 2019 rok zaplanowano wstępnie kilka konsultacji społecznych – te w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczynają się dziś (10 stycznia). W planach też ankiety na temat biletów czasowych, RO Glinki Rupienica czy przystanków wiedeńskich.

Na pierwszy konsultacyjny ogień idzie Bydgoski Budżet Obywatelski. W poświęconej mu ankiecie mieszkańcy odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. projektów osiedlowych i ponadosiedlowych, poszczególnych etapów BBO, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu i roli Rad Osiedla w BBO.

Konsultacje potrwają od 10 stycznia do 20 lutego 2019 roku. Wypełnioną ankietę można wrzucić do urny w Urzędzie Miasta Bydgoszczy albo wypełnić online na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Miasto zaprasza też do udziału w otwartym spotkaniu dotyczącym rozwoju  BBO, które odbędzie się 12 lutego o  godz. 17.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Gdańska  5). Organizatorzy proszę o zgłoszenie udziału mailowo: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr. 52-58-58-926.

W pierwszych miesiącach roku mają odbyć się też konsultacje w sprawie biletów czasowych w komunikacji miejskiej (styczeń/luty), zmiany w organizacji ruchu po przebudowie płyty Starego Rynku (luty) oraz celowości wyboru Rady Osiedla Glinki-Rupienica (marzec).

Nie podano jeszcze terminu konsultacji społecznych w sprawie kierunków rozwoju komunikacji w Bydgoszczy – ich termin zależny jest m.in. od realizacji inwestycji wzdłuż ulicy Kujawskiej i innych inwestycji komunikacyjnych.

W pierwszym kwartale mają się odbyć jeszcze konsultacje dotychące zmian w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Bydgoszczy i programu ochrony środowiska.


W drugim kwartale mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat projektu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Bydgoszczy, a w trzecim  - programu dotyczącego przystanków wiedeńskich.

 

źródło: bydgoszcz.pl, bydgoskiekonsultacje.pl, oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor