Wydarzenia 25 lut 2017 | Redaktor
MON zaprasza panie na zajęcia z samoobrony

Samoobrona Kobiet / materiały MON

Rozpoczęły się zapisy na drugą edycję zajęć z samoobrony, które prowadzą wojskowi. W Bydgoszczy ćwiczenia odbędą się w 1. Brygadzie Logistycznej przy ul. Powstańców Warszawy.

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które odbywają się w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Pierwsza edycja Samoobrony Kobiet rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku i potrwa do czerwca. Panie spotykają się raz w tygodniu, z reguły w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Zainteresowanie zajęciami jest duże, więc MON rozpoczął już nabór do drugiej edycji programu. Rozpocznie się ona po wakacjach, we wrześniu 2017 roku. Panie spotkają się na ośmiu zajęciach, każde potrwa 90 minut.

Do uczestnictwa w programie resort obrony zaprasza panie, które mają ukończony 18. rok życia, deklarują dobry stan zdrowia oraz posiadają obywatelstwo polskie. W Bydgoszczy nabór chętnych do udziału w projekcie prowadzi kpt Natalia Delińska.

Zapisy na Samoobronę Kobiet w Bydgoszczy / materiały MON
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor