Wydarzenia 8 lis 14:05 | Redaktor
Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

materiał BARR

12 listopada rozpocznie się tegoroczna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) – największego na świecie (organizowanego w 170 krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Cykl szkoleń, warsztatów, seminariów i innych przedsięwzięć poświęconych przedsiębiorczości potrwa do 18 listopada. Regionalnym koordynatorem ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, która zaprasza do aktywnego udziału w wydarzeniach organizowanych przez licznych Partnerów w całym regionie.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej liczby organizacji, firm, szkół, uczelni, instytucji państwowych i osób prywatnych. W projekt można się włączyć zarówno jako uczestnik, wyszukując i biorąc udział w wydarzeniach zarejestrowanych na stronie projektu www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl, jak również jako partner, rejestrując swoje przedsięwzięcie w programie ŚTP. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

W szczególnym dla Polaków 2018 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”, co podkreśla znaczenie niedocenianych bohaterów polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorców, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Hasło przewodnie zwraca uwagę, że dziś jeszcze ważniejsze jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego to przyszłość będzie głównym tematem tegorocznej edycji ŚTP.

ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim

W tym roku ŚTP w naszym regionie dotrze do wszystkich największych miast. Liczni Partnerzy zorganizują wydarzenia w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Brodnicy, Nakle, Świeciu i Włocławku. W programie ŚTP w naszym województwie zarejestrowano już łącznie ponad 50 wydarzeń, a partnerzy wciąż mogą dołączać do listy kolejne przedsięwzięcia.

11. edycja ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Grudziądza, Prezydenta Miasta Inowrocławia i Prezydenta Miasta Włocławka. Projekt wspierają m.in. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Konfederacja Lewiatan oraz Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej.

Wśród regionalnych partnerów znaleźli się m.in.: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej, Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”, Nokia, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Strefa Inwestycji, Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy, Pracodawcy Pomorza i Kujaw, Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

Wybrane wydarzenia w Bydgoszczy:

 

Konferencja „Start-Up Bydgoszcz!” (13.11.2018, godz. 17:00-22:00, Restauracja Sowa)

Wydarzenie zainauguruje 11. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim. Konferencja jest skierowana w szczególności do młodych przedsiębiorców oraz wszystkich osób, które mają pomysł na biznes i myślą o założeniu własnego start-up’u. Wśród zaproszonych gości znalazły się osoby już doświadczone w biznesie, które podzielą się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Po części prezentacyjnej przewidziany jest też czas na indywidualne rozmowy z prelegentami oraz networking. Wydarzenie jest okazją do zdobycia nie tylko przydatnej wiedzy, ale także kontaktów biznesowych. Konferencja jest organizowana przez BARR, sponsorem przedsięwzięcia jest mBank. Formularz rejestracyjny i program wydarzenia są dostępne na stronie: https://start-up-bydgoszcz.evenea.pl.

Konferencja „Kobiety IT” (14.11.2018, godz. 9:00-15:15, Hotel City)

14 listopada 2018 r. ponownie spotkamy się w gronie specjalistek IT oraz młodych kobiet zainteresowanych techniczną ścieżką kariery, podczas drugiej edycji konferencji „Kobiety IT”. To doskonała okazja, by propagować nauki ścisłe wśród dziewczyn oraz przełamywać stereotypy związane z zawodami technicznymi jako „typowo męskimi”. Podczas prelekcji przedstawione zostaną inspirujące przykłady pokazujące, że praca w IT jest dla każdego. Ciekawym punktem programu będą historie kobiet, które opowiedzą jak – czasami zawiłe – ścieżki życiowe doprowadziły je do branży IT. Przerwy kawowe zachęcać będą do indywidualnych rozmów o IT oraz do networkingu, zaś nowością w tym roku będą warsztaty, które pomogą poznać praktyczną stronę pracy w nowych technologiach. Wydarzenie organizowane jest przez firmę Nokia we współpracy z BARR. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę: https://rejestracja.kobietyit.pl.

Targi Pracy Offerty (15.11.2018, godz. 11:00-16:00, HSW Łuczniczka)

Targi Pracy Offerty 2018 organizowane są w Bydgoszczy już po raz 13. przez Porozumienie Bydgoskich Biur Karier. Inicjatywa ma na celu skrócenie dystansu między osobami poszukującymi pracy, a pracodawcami. Prawie 100 firm z różnych branż w jednym miejscu z ofertami pracy – takiej okazji nie mogą przepuścić osoby, które szukają zatrudnienia i planują swoją karierę zawodową! Szczegółowe informacje o wystawcach i warsztatach można znaleźć na stronie https://offerty.byd.pl.

W programie Targów znalazło się również m.in. „Spotkanie z przedsiębiorczością – czyli jak założyć i rozwinąć własną firmę” (godz. 15:00-16:30). To cykliczne wydarzenie, organizowane przez BARR, adresowane zarówno do osób, które dopiero zamierzają założyć własną działalność, jak też do przedstawicieli MŚP i dużych firm, którzy poszukują wsparcia na rozwój swojego biznesu. Podczas spotkania z ekspertami będzie można się dowiedzieć m.in. skąd pozyskać fundusze na rozwój działalności i gdzie szukać wsparcia dla innowacyjnych rozwiązań w swoim przedsiębiorstwie. Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są na:  https://spotkanie-offerty.evenea.pl.


Więcej informacji o ŚTP w naszym regionie można uzyskać na:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor