Wydarzenia 27 cze 10:06 | Redaktor
Utrudnienia na ul. Szajnochy. Będzie nowy sklep budowlany

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa przebudowa południowego odcinka ulicy Szajnochy. Na jezdni wytyczone będą trzy pasy ruchu. To przygotowania do rozpoczęcia budowy sklepu z materiałami budowlanymi oraz parkingu.

Ulica Szajnochy na odcinku przylegającym do działki inwestora (teren dawnej zajezdni autobusowej) zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu. Na środkowym pasie zostaną wydzielone lewoskręty, które mają zapewnić płynność ruchu. Prace obejmują również wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę chodników, oświetlenia i odwodnienia.

Po remoncie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Szajnochy i Fordońskiej nie ulegnie większym zmianom. Z ul. Szajnochy będzie można skręcić wyłącznie w kierunku centrum. Głównym celem inwestycji jest budowa obiektu handlowego z materiałami budowlanymi wraz z parkingiem na ponad 500 stanowisk. Na teren nowego marketu będzie można skręcić bezpośrednio z ul. Fordońskiej (przed stacją paliw).

Wszystkie prace drogowe mają zakończyć się we wrześniu. Obecnie na tym odcinku ul. Szajnochy wprowadzono ruch jednokierunkowy w stronę ul. Bocznej (od ul. Fordońskiej, na długości około 300 metrów w kierunku ul. Bocznej).

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor