Wydarzenia 15 maj 15:52 | Redaktor
Nocne retrogranie w Muzeum Konsol i Gier Wideo

Wspólne granie w bibliotece / źródło: Facebook

Kolejne miejsce na mapie Europejskiej Nocy Muzeów. Na fanów starych gier komputerowych w Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl będą czekały stanowiska do gry i eksponaty dawnych konsol.

W czasie Europejskiej Nocy Muzeów, 19 maja (sobota) w godzinach od 17.00 do 22.00, Muzeum Konsol i Gier Wiedo PreHistoria.pl zaprasza na wspólne retrogranie. Mile widziani będą zarówno starsi gracze, jak i młodsze pokolenia, które możliwe, że po raz pierwszy zobaczą i spróbują zagrać na konsolach sprzed lat. Dla uczestników przygotowane będzie pięć stanowisk z konsolami do grania. Uczestnicy spróbują swoich sił w znanych grach komputerowych, takich jak Super Mario Bros., Chip ‘n’ Dale, Pac-man czy Tetris.

Muzeum udostępni zwiedzającym również swoje zbiory. Goście będą mogli obejrzeć ponad 100 eksponatów, m.in. konsolę Vectrex z wbudowanym monitorem kineskopowym, konsolę Atari Jaguar, przenośną konsolę Sega Gamegear z tunerem TV, pierwszą na świecie przenośną konsolę Atari Lynx z kolorowym wyświetlaczem oraz przegląd wszystkich konsol marki Nintendo.

Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl istnieje od 2011 roku. Przez 7 lat działało tylko w przestrzeni wirtualnej. Przez ostatnie 4 lata, we współpracy z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy, a także Domem Kultury Modraczek oraz Akademicką Przestrzenią Kulturalną WSG, muzeum organizowało wystawy konsol i gier wideo. Od maja 2018 roku posiada własny lokal, który mieści się przy ulicy Adama Grzymały-Siedleckiego 27 w Bydgoszczy. To pierwsze Muzeum Konsol w północnej Polsce.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor