Wydarzenia 9 cze 2018 | Redaktor
Festiwal przy bazylice już jutro. Zagrają Myslovitz i Krzysztof Cugowski

fot. Facebook

10 czerwca na tyłach Bazyliki św. Wincentego à Paulo odbędzie się VII Festiwal Nowe Spojrzenie. W programie piknik, wejście na kopułę kościoła oraz koncerty. Gwiazdami wieczoru będą Myslovitz i Krzysztof Cugowski - wstęp wolny.

Festiwal Nowe Spojrzenie na tyłach bydgoskiej bazyliki (al. Ossolińskich 2) odbędzie się już po raz siódmy. Organizują go przede wszystkim "absolwenci" i obecni członkowie działającej tutaj Młodzieży Misjonarskiej. - Chcieliśmy stworzyć wydarzenie otwarte zwłaszcza na tych, którzy nie są związani z Kościołem - tłumaczy ks. Sławomir Bar, opiekun młodzieży. - Nie chcemy, żeby Kościół kojarzył się z czymś tandetnym. Zdecydowaliśmy, że będzie to profesjonalne wydarzenie - mówi.

Od pierwszej edycji festiwal przyciąga rzesze widzów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Raz, Dwa, Trzy, T.Love czy TSA. Festiwal ma bowiem promować nie tylko twórców muzyki chrześcijańskiej, ale i tych, którzy oferują po prostu pozytywny przekaz.

Gwiazdami tegorocznego wydarzenia będą Myslovitz (godz. 18.00) i Krzysztof Cugowski (20.00)  z, jak podkreślają organizatorzy, znakomitym zespołem. - To najlepsi muzycy sesyjni w Polsce - zapewniają.

Wstęp na festiwal jest wolny. Wydarzenie rozpocznie się na tyłach bazyliki po zakończeniu Marszu dla Życia i Rodziny, ok. godz. 15.00.

Mniej więcej w tym czasie zaczną się koncerty na scenie. Na początek zagra Pro Dei, potem zwycięzca konkursu młodych zespołów - grupa Tato z Nakła. Usłyszeć będzie można także muzykę gospel w wykonaniu uczestników Gospelowych Warsztatów Uwielbienia oraz zespół Veni Sancte Spiritus.

Nie zabraknie też atrakcji towarzyszących. Od godziny 15.00 będzie można wejść na kopułę bazyliki. Na najmłodszych przygotowano cyrkowe zabawy i spotkanie z MotoDawcami Uśmiechu. Aż do 22.00 czynne będą też punkty gastronomiczne.

Szczegółowy harmonogram imprezy publikujemy poniżej.

Wypowiedzi wykorzystane w artykule pochodzą z audycji "Historia pewnego festiwalu", zrealizownaej przez Katolicką Bydgoszcz. Pełna audycja dostępna tutaj:

Harmogram Festiwalu Nowe Spojrzenie 2018

Artyści na dużej scenie:

15:10 Pro Dei

16:00 TATO

16:45 Gospelowe Warsztaty Uwielbienia

17:45 Veni Sancte Spiritus

18:00 Myslovitz

20:00 Krzysztof Cugowski

Atrakcje na terenie:

15:00 – 21:00 Piknik po Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny

15:00 – 22:00 Możliwość wejścia na kopułę Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo

15:00 – 17:30 Cyrkowe zabawy z Veni Sancte Spiritus

15:00 – 18:00 Moto Dawcy Uśmiechu

15:00 – 18:00 Bezpłatne badanie wzroku z Salonem Optycznym Doktor Marchewka

15:00 – 22:00 Punkt gastronomiczny

oprac. mk

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor