Wydarzenia 3 paź 14:44 | Redaktor
Nowe życie niepotrzebnych ubrań. Podziel się ciepłem z potrzebującymi

materiał ilustracyjny / fot. Pixabay

„Wymiana Ciepła” to akcja zainspirowana podobną inicjatywą z Budapesztu. W mieście zostaną rozstawione specjalne wieszaki, gdzie będzie można zostawić ciepłe ubrania, albo je stamtąd zabrać. Akcja rozpocznie się w poniedziałek 8 października.

Robi się coraz chłodniej. Z szaf wyciągamy ciepłe ubrania, jednak nie każdy ma tyle szczęścia. W związku z tym organizowana jest akcja „Wymiana Ciepła”. Na specjalnych wieszakach będzie można zostawić ubrania, których my już nie potrzebujemy, a które mogą się przydać innym osobom. Akcja jest skierowana przede wszystkim do osób ubogich i bezdomnych. Jednak każdy może pozostawić coś na wieszaku i wziąć inną część garderoby w ramach „wymiany”.

Ubrania, przede wszystkim te dające ciepło, można przynosić codziennie i każdego dnia dokładać kolejne. Wieszaki będą dostępne całodobowo. Każdy, kto chce pomóc może zostawić na wieszaku kurtkę, płaszcz, polar, sweter, czapkę, szal albo rękawiczki. Jednak organizatorzy zwracają się z prośbą, żeby na wieszaki odkładać tylko niezniszczone i czyste elementy garderoby.

W czasie tegorocznej akcji, trwającej w okresie jesieni i zimy, ustawionych będzie sześć wieszaków: na ul. Ogrodowej 9 (przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej), ul. Jesionowej 24 (przy Parafii Bożego Ciała), ul. Śliwińskiego 12 (przy Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień „BORPA”), ul. Cienistej 2 (przy siedzibie CARITAS), ul. Porazińskiej 9 (przy Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej „Fordon”) oraz ul. Broniewskiego 1 (przy Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznie „Błonie”)

Koordynatorem akcji jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor