Wydarzenia 14 wrz 13:04 | Redaktor
Oddaj krew i zrób zdjęcie! Wyjątkowa akcja RCKiK

fot. Facebook/Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy rusza w teren, szukając ludzi gotowych do pomocy. Krew będzie można oddać w ambulansach w pięciu miastach regionu, a na dawców czekać będą... fotobudki.

„Za mało jest ludzi, którzy włączają się w ogólnonarodowy krwiobieg. Oddając krew, zapewnimy bezpieczeństwo nie tylko anonimowym biorcom, lecz także sobie i naszym bliskim” – czytamy na stronie ogónopolskiej akcji „Twoja krew, moje życie”, której znakiem jest Czerwona Nitka, symbol krwiobiegu.

W związku z akcją Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy rusza w wyjątkową trasę po województwie. Mobilne punkty poboru krwi pojawią się w Brodnicy (17 września), Bydgoszczy (18 września), Grudziądzu (21 września), Inowrocławiu (2 października) i Świeciu (16 października).

Akcja będzie nie tylko okazją do udzielenia pomocy, ale i do zachęcenia do niej innych. Przy punktach poboru ustawione zostaną fotobudki, gdzie krwiodawcy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Odcinając jedną z trzech fotografii i wieszając ją na czerwonej nitce, symbolicznie dołączą do grona „połączonych Czerwoną Nitką”. W ten sposób powstanie wyjątkowa galeria zdjęć, promująca pomoc poprzez oddawanie krwi.

Chwyć Czerwoną Nitkę: przyłącz się do sieci ludzi, którzy oddając krew, sprawiają, że wszyscy możemy czuć się bezpieczniej” – piszą twórcy kampanii na stronie internetowej.

Harmonogram poborów krwi:

Brodnica (przy ZS Zawodowych, ul. Mazurska 28) – 17 września, 9.00–15.30

Bydgoszcz (przy Kauflandzie, ul. Skarżyńskiego) – 18 września, 13.00–17.30

Grudziądz (przy Bricomarche, ul. Rapackiego 19a) 21 września 12.00–16.30

Inowrocław (przy Galerii Solnej) – 2 października, godz. 13–17.00

Świecie (na Rynku) – 16 października, 13.00–17.00

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor