Wydarzenia 18 maj 09:39 | Redaktor
Oglądać i pograć można w Muzeum Konsol i Gier [ZDJĘCIA]

Mat. Muzeum Konsol i Gier PreHistoria.pl

Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl zaprasza na wspólne retrogranie w takie hity jak Super Mario Bros., Chip ‘n’ Dale, Pac-man, Tetris i wiele innych podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

Będzie można także obejrzeć unikalne eksponaty, takie jak:  Vectrex – konsola z wbudowanym monitorem kineskpowym, Atari Jaguar - przenośną konsolę Sega Gamegear z tunerem TV, niedoceniony Atari Lynx, a także wszystkie retro konsole ze stajni Nintendo.

Do dyspozycji odwiedzających przeznaczone będzie piec stanowisk z konsolami do grania, a do obejrzenia czeka ponad 100 eksponatów.

Muzeum zaprasza od godziny 17:00 do 22:00 do swojej siedziby przy ulicy Adama Grzymały-Siedleckiego 27 w Bydgoszczy.

Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl istnieje od 2011 roku i jest pierwszym w północnej Polsce. Przez ostatnie sześć lat we współpracy z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy a także Domem Kultury Modraczek oraz Akademicką Przestrzenią Kulturalną WSG organizowało cieszące się dużą popularnością bydgoszczan wystawy konsol i gier wideo. Od maja 2018 roku Muzeum mieści się przy ulicy Adama Grzymały-Siedleckiego 27 w Bydgoszczy, gdzie można nie tylko obejrzeć stare konsole, ale także na nich pograć.

Źródło: Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor