Wydarzenia 9 sty 18:28 | Redaktor
Omal nie zabił dziecka, zgłosił się na policję

Kierowca, który omal nie zabił dziecka na pasach, sam zgłosił się na komisariat policji w Szubinie - podał serwis bydgoszcz.tvp.pl.

Film ze zdarzenia na pasach w Szubinie obiegł cały Internet i wzbudził oburzenie opinii publicznej. Przypomnijmy, że na filmie widać, jak młody chłopak w ostatniej chwili ucieka przed nadjeżdżającym autem, które wyprzedza inny samochód na pasach.

„Kierowca sam, we wtorek, zgłosił się na komisariat policji w Szubinie. To 63-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego” - podał serwis bydgoszcz.tvp.pl.

Mężczyzna był od poniedziałku (7 stycznia) poszukiwany przez policję. Funkcjonariusze nie zastali go w domu. Gdy sam pojawił się w szubińskim komisariacie, usłyszał zarzuty. - Wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Został ukarany karą grzywny w wysokości 1000 zł oraz 10-miesięcznym zakazem prowadzenia pojazdu - ponformowała mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

Ostateczną decyzję o karze podejmie sąd.  Funkcjonariusze będą też analizować bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych na ul. Dworcowej w Szubinie. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor