Wydarzenia 13 wrz 17:03 | Redaktor
Otwarte baseny na nowej Astorii – jak to będzie wyglądać?

Budowa basenu olimpijskiego Astorii ma zakończyć się w 2020 roku / fot. Anna Kopeć

Plaża z leżakami, zjeżdżalnia, wodny plac zabaw. Miasto przedstawiło dziś (13 września) wstępną koncepcję zagospodarowania strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Astoria.

– Od początku zakładaliśmy połączenie basenu olimpijskiego z atrakcyjną strefą zewnętrzną – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – W tym roku udało się nam przejąć dodatkowe tereny nad brzegiem Brdy. Umożliwiło to przygotowanie koncepcji obejmującej pas nad Brdą od basenu aż do ul. Unii Lubelskiej.

To obszar o powierzchni około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Wstępnie podzielono go na cztery strefy. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów z szatniami i gastronomią. W środkowej części obszaru ma znaleźć się natomiast strefa zabaw i rekreacji wodnej. Jej proponowane atrakcje to brodziki, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rurowa, wodny plac zabaw.

materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

Bardziej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koncepcja nie jest jeszcze przesądzona. O tym, co chcieliby znaleźć w strefie zewnętrznej Astorii bydgoszczanie mogą wypowiedzieć się za pośrednictwem papierowych ankiet, które od 19 września będą wyłożone w budynkach Urzędu Miasta przy ul. Jezuickiej, Grudziądzkiej, Wydziale Świadczeń Rodzinnych przy ul. Wojska Polskiego 65 oraz  w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Zielonych Arkadach. Swoje opinie będzie można zgłaszać do 15 października. – W trakcie konsultacji zaprosimy bydgoszczan na spacer badawczy. Chcemy pokazać, jak wygląda teren pod zewnętrzną strefę rekreacji i jak może on się zmienić – mówi przewodnicząca Rady ds. Partycypacji Społecznej Monika Matowska.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor