Wydarzenia 9 paź 2018 | Redaktor
Otwarto centrum organizacji pozarządowych. Na miejscu dawnej „Współczesnej”

fot. Anna Kopeć

W budynku przy Gdańskiej 5, gdzie kiedyś mieściła się księgarnia „Współczesna”, powstało Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Miejsce ma służyć organizacji spotkań, konferencji czy wystaw. Przez cały tydzień trwa inauguracja. Można wziąć udział w wykładach, warsztatach oraz występach artystycznych.

W poniedziałek (9 października) odbyło się otwarcie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Instytucja mieści się przy ul. Gdańskiej 5, na miejscu dawnej księgarni „Współczesna”, na blisko 900 metrach kwadratowych.

fot. Anna Kopeć

Centrum ma służyć organizacjom społecznym i nieformalnym grupom, które mogą tu prowadzić swoją działalność bez ponoszenia kosztów, w lokalu specjalnie do tego przeznaczonym. Będą mogły organizować spotkania i zebrania, konferencje, wystawy, wernisaże dla całych rodzin czy seniorów, a nawet zajęcia grup tanecznych. Centrum powstało, aby promować ideę wolontariatu i inicjatyw pozarządowych w naszym mieście oraz integrować środowisko działające w bydgoskim trzecim sektorze.

fot. Anna Kopeć

Na parterze budynku znajduję się strefa „relaksu” – z kawiarnią, czytelnią nawiązującą do dawnej księgarni, kącikiem zabaw dla dzieci oraz zakątkiem dla seniora. Z pomieszczeń BCOPiW można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w uzasadnionych przypadkach w soboty (od 10.00 do 17.00).

fot. Anna Kopeć

Na otwarciu Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu pojawili się m.in. przedstawiciele władz miejskich, radni, członkowie rad osiedli oraz przedstawiciele stowarzyszeń.

Do końca tygodnia trwa tydzień otwarcia centrum, pn. „Poznajmy się”. W planie są m.in. warsztaty, wykłady, spotkania czy występy artystyczne. Pełny harmonogram wydarzeń można znaleźć TUTAJ

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor