Wydarzenia 8 lis 12:03 | Redaktor
Pijany motorowerzysta uderzył w samochód

fot. Policja

Motorowerzysta uderzył w tył samochodu osobowego miejscowości Lisnowo w powiecie grudziądzkim. Do zdarzenia doszło w środę (7 listopada). Ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Funkcjonariusze ustali, że 40-letni mężczyzna nie powinien kierować pojazdami, gdyż zakazał mu tego sąd, a w dodatku był pijany. Nieodpowiedzialny kierowca ponownie stanie przed sądem, bo tam mundurowi skierują materiały w sprawie o przestępstwa i wykroczenie.

Kierujący motorowerem junak uderzył w tył samochodu osobowego marki Fiat Punto. Rannego kierowcę jednośladu przetransportowano do szpitala. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Pracujący na miejscu policjanci poddali oględzinom miejsce wypadku oraz pojazdy. Funkcjonariusze na miejscu sprawdzili, że osoba kierująca samochodem była trzeźwa. W tym samym czasie w szpitalu policyjny alkotest wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy motoroweru. Okazało się także, że 40–letni mężczyzna ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Obrażenia jakich doznał motorowerzysta nie zagrażają jego życiu, w samochodzie powstały tylko niewielkie uszkodzenia.

Teraz policjanci sprawę nieodpowiedzialnego mężczyzny skierują do sądu. Motorowerzysta będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do poleceń sądu – to przestępstwa z kodeksu karnego. Z kodeksu wykroczeń odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym czyli kolizję drogową. Mężczyzna może nawet trafić do więzienia.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor