Wydarzenia 14 cze 14:57 | Redaktor
Początek mundialu już dzisiaj. Strefa kibica zaprasza

materiał ilustracyjny, archiwum /fot. Anna Kopeć

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozpoczynają się już dzisiaj (14 czerwca). W bydgoskiej Strefie kibica obejrzymy ceremonię otwarcia i pierwszy mundialowy mecz.

Dzisiaj (14 czerwca) o godzinie 15.00 zostanie otwarta Strefa Kibica. Mieści się ona przy stadionie Zawiszy. O godzinie 16.00 kibice obejrzą ceremonię otwarcia mistrzostw, a o godzinie 17.00 pierwsze spotkanie. Gospodarz turnieju Rosja zagra z Arabią Saudyjską.

źródło: UMB

Przygotowania do stworzenia strefy kibica trwały od kilkunastu dni. Mieszkańcy Bydgoszczy i regionu obejrzą wszystkie mecze rozgrywane na boiskach w Rosji. Strefa kibica będzie otwarta w każdy dzień meczowy już na dwie godziny przed pierwszym spotkaniem i jeszcze godzinę po ostatniej rozgrywce danego dnia. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba osób jest ograniczona do dwóch tysięcy.

Mecze będzie można oglądać na telebimie o powierzchni blisko 30 metrów kwadratowych ze specjalnie ustawionych trybun. Na najmłodszych kibiców czeka miniboisko do gry w piłkę oraz strefa gier na konsolach. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor