Wydarzenia 4 sty 13:25 | Redaktor

W sobotę 5 stycznia na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. doktora Edwarda Latosa. Ceremonię rozpocznie Msza święta o godzinie 11.00.

Śp. doktor Edward Latos/fot. archiwum rodzinne

Śp. doktor Edward Latos zmarł nagle w sobotę 29 grudnia. Miał 96 lat. Wzruszającym wpisem na Facebooku  poinformował o tym bydgoski poseł, doktor Tomasz Latos:

Pogrążony w wielkim smutku zawiadamiam, że dnia 29. grudnia 2018 roku zakończył nagle swoje pracowite życie mój ukochany Tata

Śp. Dr Edward Latos

lat 96

Lekarz pediatra

Urodzony 18 marca 1922 roku w Koronowie, w czasie okupacji niemieckiej więzień obozu w Potulicach. Po wojnie studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 1950 roku mieszkał w Bydgoszczy, gdzie prawie całe swoje życie zawodowe był związany z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego, w latach 1959-1991 Dyrektor Szpitala.

Lekarz wielu pokoleń bydgoszczan, bez reszty oddany swoim małym pacjentom, wychowawca i nauczyciel pediatrów, wspominany serdecznie do dziś. Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, za zasługi dla polskiej pediatrii uhonorowany wieloma prestiżowymi odznaczeniami i tytułami.

Wzór lekarza, a przy tym skromny, dobry i serdeczny człowiek.

Dla mnie był nie tylko ukochanym Tatą, ale także serdecznym Przyjacielem.

Tato,

Dziękuję Ci za miłość i wychowanie i za wiele rzeczy, które wyniosłem z rodzinnego domu: wiarę w Boga, umiłowanie Ojczyzny, a także za nauczenie odwagi w porywaniu się na rzeczy pozornie niemożliwe do osiągnięcia, za niezachwiany optymizm, pogodę ducha, dawanie przykładu głębokiego szacunku wobec Mistrzów i Nauczycieli w zawodzie i życzliwości wobec współpracowników i podwładnych.

Proszę o pamięć i modlitwę

Syn Tomasz z rodziną

 

 

Pogrzeb śp. doktora Edwarda Latosa odbędzie się w sobotę 5 stycznia na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej. Ceremonię rozpocznie Msza święta o godzinie 11.00.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor