Wydarzenia 14 sie 18:18 | Redaktor
Przychodnia na Leśnym znów będzie przyjmować pacjentów

fot. Anna Kopeć

Od 2 września w dawnej Przychodni Leśna (ul. Czerkaska 22) będzie można skorzystać z pomocy lekarzy internistów. Nowy najemca budynku zawarł już umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w przychodni – ktora odtąd będzie nosiła nazwę Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna – zostaną wznowione świadczenia lekarzy POZ (podstawowej opieki zdrowotnej). Umowa została podpisana 13 sierpnia, placówka czynna będzie od 2 września.

– Na razie pracować będą czterej lekarzy interniści, którzy będę przyjmować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci – tłumaczy rzeczniczka bydgoskiego NFZ-u Barbara Nawrocka.

Od następnego poniedziałku (19 sierpnia) w godzinach 9.00-17.00 pacjenci mogą zgłaszać się do przychodni, by aktualizować deklaracje. Tego samego dnia mają zostać uruchomione nowe numery telefonów do rejestracji: 52 320 11 17, 52 320 11 18, 730 049 099.

Jak wyjaśnia Nawrocka, także pacjenci, którzy wcześniej należeli do Przychodni Leśna i nie przepisali się do innych placówek, muszą wypełnić deklaracje z powodu zmiany  świadczeniodawcy i zatrudnionych lekarzy. Mogą tego jednak dokonać w dowolnym terminie.

Przypomnijmy, że z poprzednim świadczeniodawcą NFZ zerwał umowę w trybie natychmiastowym, z powodu narażenia przez niego życia i zdrowia pacjentów.

Więcej czytaj: Brak lekarzy i masowe skargi. W Leśnej na razie leczenia nie będzie

Nowym najemcą budynku – którego zarządcą jest Administracja Domów Miejskich – została wyłoniona przez miasto spółka Słoneczny Park sp. z o.o. w Ciechocinku. To ona jest organem założycielskim Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna, które podpisało umowę z NFZ.

Na razie w centrum nie będzie można korzystać ze specjalistycznych świadczeń ambulatoryjnych.

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor