Wydarzenia 5 lip 2018 | Redaktor
Remont ulic Zamczysko i Żmudzkiej [AKTUALIZACJA]

materiał ilustracyjny / fot. UMB

W przyszłym tygodniu zaczyna się remont ulicy Zamczysko na odcinku Armii Krajowej - Pod Skarpą. Zyska nową nawierzchnię, drogowcy dobudują też pobocze. Ulica zostanie zamknięta w najbliższą środę (11 lipca).

Ulicą Zamczysko przebiega jedna z trzech tras łączących Fordon z innymi osiedlami Bydgoszczy. Zapewnia też dojazd do części Osielska. Ponadto na terenach wokół ulicy intensywnie rozwija się budownictwo jednorodzinne. Remont miał rozpocząć się już w poniedziałek (9 lipca). Jednak wykonawca przesunął termin na środę (11 lipca). Od tego dnia ulica będzie wyłączona z ruchu do 31 sierpnia. Kierowcy w drodze z Fordonu do Myślęcinka powinni kierować się na ul. Kamienną.

W ramach inwestycji zaplanowano ułożenie nowej nawierzchni oraz przede wszystkim likwidację przewężeń jezdni, dobudowanie poboczy, utwardzenie nawierzchni przystanków komunikacji miejskiej, a w rejonie zabudowanym ułożenie progów zwalniających. Wykonane zostanie też nowe oznakowanie. Nowa nawierzchnia ma skrócić czas podróży oraz zwiększyć bezpieczeństwo jazdy.

Remont na ul. Zamczysko jest kontynuacją inwestycji z zeszłego roku. Przebudowywano wtedy odcinek w okolicy skrzyżowania z ul. Pod Skarpą. Przede wszystkim poszerzono jezdnię i wzmocniono pobocza. Inwestycje w tym rejonie miasta koordynowane są z gminą Osielsko, która prowadzi również rozbudowę ul. Leśnej (przedłużenie ul. Pod Skarpą).

Natomiast wczoraj (4 lipca) przekazano plac budowy na ul. Żmudzkiej na odcinku od ul. Gajowej do ul. Fordońskiej (do kościoła). Zostanie wymieniona zniszczona nawierzchnia jezdni i chodników oraz krawężniki. Drogowcy zajmą się też zatokami parkingowymi wzdłuż bloków po nieparzystej stronie ulicy. Roboty mają zakończyć się 14 sierpnia.

Remonty obu ulic będą kosztować blisko 5 mln złotych.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor