Wydarzenia 24 wrz 11:18 | Redaktor
Samochody zostały w garażach. Europejski Dzień Bez Samochodu

fot. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych

Co roku 22 września obchodzi się Dzień bez Samochodu, który poprzedzony jest Tygodniem Zrównoważonego Transportu. To proekologiczna kampania, która ma na celu zmniejszenie ilości wytwarzanych przez auta spalin. W Bydgoszczy ten dzień świętowano na ulicy Długiej.

W sobotę (22 września) obchodzono Europejski Dzień Bez Samochodu. Przez cały dzień kierowcy mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Natomiast na ulicy Długiej przygotowano różne atrakcje dla bydgoszczan, m.in. przejażdżki rowerami elektrycznymi i cargo, zabytkowy autobus Mercedes z roku 1977, stoiska organizacji pozarządowych i instytucji promujących ekologiczny transport i zdrowy styl życia oraz stoiska okolicznych przedsiębiorców.

fot. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych

Odbyła się również debata „Eksperci w zabytkowym autobusie – o strefach czystego transportu” z udziałem m.in. Mirosława Kozłowicza, zastępcy prezydenta miasta Bydgoszczy ds. drogowych i prof. Dariusza Markowskiego, przewodniczącego społecznej rady ds. estetyki Bydgoszczy.

fot. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych

Dla najmłodszych przygotowano animacje, warsztaty produkowania słodyczy oraz gry i konkursy.

fot. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych

Wydarzenie realizowane w kooperacji z Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, w ramach projektu finansowanego przez Europejską Fundację Klimatyczną.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor