Wydarzenia 2 paź 09:06 | Redaktor
Schronisko doczeka się rozbudowy. O 1,2 mln drożej

Tak ma wyglądać schronisko dla zwierząt po rozbudowie / mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy

Do drugiego przetargu na rozbudowę schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy zgłosiło się dwóch wykonawców. Zatem dobra wiadomość jest taka, że budynek zostanie wyremontowany. Jednak rozbudowa będzie kosztowała przynajmniej o 1,2 mln więcej niż zakładano.

Pierwszy przetarg na rozbudowę schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy ogłoszono w czerwcu tego roku. Jednak nikt nie zgłosił oferty. Miasto wszczęło kolejne postępowanie, tym razem w trybie zamówienia z wolnej ręki. W sierpniu opublikowane zostało w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy. W dokumencie jako potencjalny wykonawca wskazana została firma KONTBUD. Jednak rozmowy nie doszły do skutku i pod koniec sierpnia ogłoszono kolejny przetarg w trybie nieograniczonym.

Tym razem zgłosiły się dwie firmy. Jednak obie zaproponowały znacznie wyższe kwoty niż ta którą miasto zamierzało przeznaczyć na realizację tej inwestycji, czyli 1,55 mln zł. Pierwsza firma – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PUBR” - rozbuduje schronisko za ponad 3,2 mln zł, natomiast druga - „BYDGOSTA” - podała kwotę ponad 2,7 mln zł. Bez względu na którego wykonawce zdecyduje się miasto, rozbudowa schroniska będzie droższa przynajmniej o 1,2 mln zł.

Jednak prezydent Rafał Bruski na swoim Facebooku deklaruje, że inwestycja dojdzie do skutku: - Mimo tego, że przetarg zakończył się wyższą niż przewidywaliśmy kwotą rozbudujemy nasze schronisko.

Wykonawca nie został jeszcze wybrany. Obecnie firmy muszą zgłosić oświadczenie o przynależności lub jej braku do tej samej grupy kapitałowej.

W czasie remontu ma zostać wybudowana nowa część budynku schroniska, dzięki której zyska ono ponad 400 metrów kwadratowych pomieszczeń. Na parterze zlokalizowane będą pomieszczenia socjalne i higieniczno-sanitarne dla pracowników schroniska wraz z pralnią, suszarnią oraz małym szpitalem weterynaryjnym z salką operacyjną, przyległą do niego recepcją i salą edukacyjną. Ponadto planowane jest zaaranżowanie pokoju pielęgnacyjnego, w którym zwierzęta będą poddawane kąpielom i innym zabiegom pielęgnacyjnym.

Na piętrze budynku zlokalizowane będą pomieszczenia biurowe schroniska. Wokół nowego obiektu zaprojektowano także elementy zagospodarowania terenu – drogę dojazdową z istniejącej części schroniska, plac manewrowy oraz nowe stanowiska postojowe.

Więcej szczegółów znajduje się w tym artykule: Schronisko dla Zwierząt - remont i rozbudowa 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor