Wydarzenia 6 gru 14:02 | Redaktor
Święty Mikołaj i jego przyjaciele odwiedzili dzieci w szpitalu [ZDJĘCIA]

Niecodzienny przejazd Świętego Mikołaja odbył się już po raz drugi / fot. Anna Kopeć

Świąteczny konwój ze Świętym Mikołajem oraz maskotkami: „Polfinkiem” i „Sercem Caritasu” w asyście policyjnego radiowozu przejechał dzisiaj (6 grudnia) ulicami Bydgoszczy i odwiedził małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Dzieci i pracownicy szpitala gorąco przywitali niecodziennych gości. Dla małych pacjentów Święty Mikołaj przywiózł upominki.

Akcja „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” organizowana przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz partnerów: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Grupę nieformalną Sławek i Przyjaciele, Kapral-Car, Fundację Wielka Rodzina, Fundację Serduszko na Dłoni oraz Nadleśnictwo Żołędowo odbywa się już po raz dziewiąty.

Ideą tego przedsięwzięcia jest aktywizacja dzieci dotkniętych ubóstwem i różnego rodzaju dysfunkcjami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego.

W akcji planowany jest udział około 3 tys. dzieci z całego województwa kujawsko–pomorskiego. W czwartek (7 grudnia) czekać na nie będą kolejne atrakcje. O godz. 14.00 w hali sportowej-widowiskowo „Łuczniczka” rozpocznie się przedstawienie przygotowane przez kujawsko-pomorskich policjantów. Dotyczyć ono będzie zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, kontaktem z osobami obcymi, bezpieczeństwem na drodze oraz handlem ludźmi. Wszystko w konwencji bajki.

Występy artystyczne uświetnią znani z turniejów w kraju i za granicą tancerze grupy „Prototyps” z Nakła nad Notecią pod opieką Fabiana Tofila, tancerze ze Studia Tańca Bailamos oraz zespoły z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Podczas tego wydarzenia zainaugurowana zostanie akcja Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor