Wydarzenia 11 maj 2018 | Redaktor
„Tańcząca fontanna” w Bydgoszczy już działa. Kiedy wybrać się na pokazy?

fot. Anna Kopeć / Archiwum

Dziś (11 maja) wieczorem odbędzie się pierwszy pokaz fontanny multimedialnej przy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wodzie i grze świateł będzie towarzyszyć muzyka największych światowych kompozytorów.

Fontanna na skwerze Krzysztofa Komedy przy Filharmonii Pomorskiej, po zimowej przerwie, na powrót działa. Dziś wieczorem, o 21.30, odbędzie się pierwszy pokaz multimedialny.

Pokazy „Woda, światło, dźwięk” będą odbywać się w środy, piątki i soboty. Początek zawsze o godzinie 21.30. Tak będzie do końca czerwca. Z kolei w sezonie wakacyjnym, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia, pokazy odbywać się będą codziennie, również o godzinie 21.30.

Fontanna po raz pierwszy została uruchomiona w 2014 roku, zajmując miejsce dotychczasowego wodotrysku z lat 70. XX wieku. Pomysłodawcą odnowienia obiektu była Spółka Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, która obecnie odpowiada za jego utrzymanie.

Fontanna nazywana jest „tańczącą” z uwagi na organizowane pokazy, które łączą w sobie grę wody, światła i muzyki. W czasie takiego przedstawienia woda wyrzucana jest z licznych wodotrysków na wysokość prawie trzech metrów. Towarzyszy temu zsynchronizowana gra świateł oraz podkład muzyczny w postaci największych i najpopularniejszych utworów muzyki klasycznej. Usłyszeć będzie można Johanna Straussa, Ludwiga von Beethovena czy Johannesa Brahmsa.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor