Wydarzenia 20 lis 19:48 | Redaktor
Trasa Uniwersytecka. Nowa organizacja ruchu przy Jana Pawła II

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają roboty związane z przedłużeniem Trasy Uniwersyteckiej. 22 listopada rozpocznie się montaż stalowej konstrukcji wiaduktu na al. Jana Pawła II. Zmieni się istotnie organizacja ruchu.

Sikorski wraca do gry?

Wydarzenia Dzisiaj 14:15

Najwięcej prac toczy się przy budowie nowych jezdni  pomiędzy ulicami Wojska Polskiego oraz Ujejskiego. Wykonano tam podbudowy, ustawiono krawężniki i przebudowano wcześniej infrastrukturę podziemną. Budowane są też chodniki, drogi rowerowe i zatoki autobusowe.

W budowie znajduje się także wiadukt nad al. Jana Pawła II. W związku z planowanym montażem konstrukcji stalowej 22 listopada wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu u zbiegu ulic Jana Pawła II i Glinki.  Wytyczone zostanie tymczasowe rondo. Wlot al. Jana Pawła II od strony lotniska zawężony zostanie do jednego pasa ruchu. Skręt w prawo z ul. Glinki w al. Jana Pawła II odbywać się będzie poza obwiednią ronda. Kierowcy zjeżdżając z tymczasowego rondo w stronę ronda Toruńskiego będą poruszać się fragmentem północnej jezdni al. Jana Pawła II, na której w każdym kierunku będzie wytyczony jeden pas ruchu. W obrębie tymczasowego ronda wprowadzone zostaną też ograniczenia prędkości. W związku z tymi zmianami należy liczyć się z dłuższym czasem przejazdu al. Jana Pawła II.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor