Wydarzenia 20 lis 2017 | Redaktor
Trasa Uniwersytecka. Nowa organizacja ruchu przy Jana Pawła II

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają roboty związane z przedłużeniem Trasy Uniwersyteckiej. 22 listopada rozpocznie się montaż stalowej konstrukcji wiaduktu na al. Jana Pawła II. Zmieni się istotnie organizacja ruchu.

Najwięcej prac toczy się przy budowie nowych jezdni  pomiędzy ulicami Wojska Polskiego oraz Ujejskiego. Wykonano tam podbudowy, ustawiono krawężniki i przebudowano wcześniej infrastrukturę podziemną. Budowane są też chodniki, drogi rowerowe i zatoki autobusowe.

W budowie znajduje się także wiadukt nad al. Jana Pawła II. W związku z planowanym montażem konstrukcji stalowej 22 listopada wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu u zbiegu ulic Jana Pawła II i Glinki.  Wytyczone zostanie tymczasowe rondo. Wlot al. Jana Pawła II od strony lotniska zawężony zostanie do jednego pasa ruchu. Skręt w prawo z ul. Glinki w al. Jana Pawła II odbywać się będzie poza obwiednią ronda. Kierowcy zjeżdżając z tymczasowego rondo w stronę ronda Toruńskiego będą poruszać się fragmentem północnej jezdni al. Jana Pawła II, na której w każdym kierunku będzie wytyczony jeden pas ruchu. W obrębie tymczasowego ronda wprowadzone zostaną też ograniczenia prędkości. W związku z tymi zmianami należy liczyć się z dłuższym czasem przejazdu al. Jana Pawła II.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor