Wydarzenia 20 kwi 10:35 | Redaktor
Urodziny mistrza Leona w sobotę na Wyspie Młyńskiej

W programie urodzin m.in. plener malarski z uczniami Bydgoskiego Zespołu Szkół Plastycznych / materiały MOB

W tym roku Leon Wyczółkowski obchodziłby 166. urodziny. Z tej okazji Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy 21 kwietnia zaprasza do „urodzinowego stołu” na Wyspie Młyńskiej. Goście będą mogli otrzymać swoje portrety, spróbować smakołyków i spotkać postacie z obrazów artysty.

W programie otwarty plener malarski i rysunkowy z uczniami Bydgoskiego Zespołu Szkół Plastycznych – będzie okazja, by otrzymać własny portret. „W kuchni u Franciszki Wyczółkowskiej” będzie można natomiast zaprojektować i ozdobić urodzinowy jadłospis i stworzyć patchworkowey obrus.

Przy stole mistrza odbędą się degustacja urodzinowych smakołyków i prelekcja na temat tradycji kulinarnych; zostanie także przeprowadzony pokaz inspirowany dawnymi przepisami w wykonaniu szefa kuchni Tomasza Weltra.

Poza tym w progamie znajdą się land art – prezentacja instalacji plenerowej Bydgoskiego Zespołu Szkół Plastycznych – oraz żywe obrazy – będzie można spotkać postacie z obrazów Leona Wyczółkowskiego.


Obchody urodziny to także szansa, by poznać „Tajemnice Domu Leona”. Kurator zaprasza na bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej w Domu Leona Wyczółkowskiego.

Początek „zabawy urodzinowej” o godz. 11.00, zakończenie – o 14.00.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor