Wydarzenia 26 wrz 2017 | Redaktor
W mieście przybędzie pół tysiąca stojaków na rowery

Stojak rowerowy / fot. Pixaby

Ratusz chce zamontować na terenie Bydgoszczy 500 stojaków na rowery. Ich lokalizacje mają wskazać mieszkańcy – rowerzyści. Na propozycje urzędnicy czekają do 13 października.

 

Coraz więcej bydgoszczan wykorzystuje rower jako środek transportu. Mieszkańcy chętnie korzystają z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, jednak nadal najczęściej poruszają się na własnych jednośladach.

- Chcemy wzmacniać ten pozytywny trend. Dlatego do wiosny na terenie miasta ustawimy pół tysiąca stojaków na rowery. Był to jeden z postulatów środowisk rowerowych. Wspólnie liczymy, że ułatwi to poruszanie się po mieście i zachęci kolejnych bydgoszczan do wyboru tego środka transportu. Zgłoszenia o lokalizacji zostawiamy mieszkańcom, którzy najlepiej wiedzą, gdzie chcieliby pozostawiać rowery – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Mieszkańcy swoje propozycje lokalizacji stojaków mogą zgłaszać do 13 października za pomocą ankiety opublikowanej na stronie www.bydgoszcz.pl. Stojaki na rowery będą ustawiane na terenach należących do miasta. Wszystkie propozycje będą oceniane przez Zespół ds. Polityki Rowerowej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor