Wydarzenia 25 maj 10:01 | Redaktor
W niedzielę PKO Bydgoski Festiwal Biegowy.  Sprawdź zmiany w ruchu

fot. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy (Facebook)

Trzecia edycja największej bydgoskiej imprezy biegowej już w tę niedzielę (27 maja). W związku z festiwalem zmieni się organizacja ruchu na ulicach: Gdańskiej, Kamiennej, Artyleryjskiej oraz Pileckiego.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to największa impreza biegowa w Bydgoszczy. Na tegoroczny festiwal zaplanowano biegi na dystansach 10 km oraz półmaratonu, konkurencje biegowe na krótszych dystansach, biegi dla dzieci i młodzieży, animacje sportowe i zawody rolkarskie. Start wszystkich biegów tradycyjnie na bieżni stadionu Zawiszy przy ul. Gdańskiej.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników.  W tym roku na starcie stanie ich już 3500. 

Z racji imprezy całkowicie lub czasowo zostaną zamknięte ulice Gdańska (od ul. Modrzewiowej do ul. Kamiennej), Kamienna (od ul. Sułkowskiego do ul. Gdańskiej), Artyleryjska i Pilecka.

W czasie, gdy zawodnicy będą wybiegać ze stadionu Zawiszy, czasowo zostanie wstrzymany ruch samochodowy na skrzyżowaniu ulic Gdańska i Modrzewiowa. Nastąpi to około godziny 8.50 i potrwa do momentu, aż wszyscy uczestnicy wbiegną na ulicę Gdańską.

Na skrzyżowaniu ulic Gdańska i Czerkaska ruchem sterować będzie policja. Przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy tylko w relacji wschód – zachód. Podobna sytuacja będzie miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Kmicica i Pileckiego. Ruchem będzie kierowała policja, a przejazd możliwy będzie jedynie w relacji północ – południe.

Na ulicy Gdańskiej (od ulicy Czerkaskiej do ulicy Kamiennej) nie będzie możliwe parkowanie. Parkingi zostaną wyłączone z funkcjonowania już dzień przed zawodami, około godziny 17.00. Mieszkańcy tych okolic proszeni są o pozostawienie pojazdów na przyległych ulicach – Leśnej i Dwernickiego.

Na czas trwania biegu będzie przygotowany objazd drogi krajowej nr 80 w kierunku Szczecina ulicami Sułkowskiego, Ogińskiego, Jagiellońską, Focha, Grunwaldzką do ronda Maczka. W kierunku Torunia i Gdańska od ronda Maczka przejazd tymi samymi ulicami.

Dojazd do centrum z kierunku Osielska i Niemcza będzie możliwy ul. Gdańską (na odcinku Jeździecka-Modrzewiowa), ul. Modrzewiową, ul. Sułkowskiego, ul. Ogińskiego i dalej z wykorzystaniem głównych ulic biegnących na osi wschód – zachód. Dojazd do wymienionych miejscowości od strony centrum będzie możliwy tymi samymi ulicami lub ulicą Armii Krajowej.

Na osiedle Jachcice dojazd możliwy poprzez ulice Żeglarską i Unii Lubelskiej.

Z uwagi na bezpieczeństwo, ZDMiKP prosi o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń policji w obrębie ulic objętych zmianą organizacji ruchu.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor