Wydarzenia 13 kwi 2018 | Redaktor
Wyzwania bioetyczne XXI wieku [ZAPOWIEDŹ]

Kaja Godek/You Tube

Konferencja bioetyczna, którą – pod naciskiem partii Razem – wygnały z murów Collegium Medicum władze UMK, jednak się odbędzie – z takim programem z jakim została zaplanowana, jednak na innej uczelni.

W sobotę (14 kwietnia) o 10.15 rozpocznie się ona w Auditorium Maksimum Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, przy ul. Toruńskiej 55.

Konferencja ta ma w Bydgoszczy już kilkunastoletnią tradycję. Władze UMK tym razem jednak nie wyraziły zgody na jej odbycie na terenie Collegium Medicum, bo partia Razem zaprotestowała przeciw wystąpieniu Kai Godek, działaczki pro-life.

W jutrzejszej konferencji wezmą udział m. in. Jakub Pawlikowski z Lublina, doktor habilitowany nauk medycznych i jednocześnie doktor nauk prawnych, z tematem „Bezdroża współczesnej medycyny a sumienie lekarskie”.

Będzie też Jan Duława z Katowic, profesor nauk medycznych, prezes zarządu głównego Towarzystwa Internistów Polskich, który podzieli się refleksją na temat „Czym jest, a czym nie jest medycyna?”.

O niepomyślnej diagnozie prenatalnej i jej konsekwencjach powie dr hab. Dorota Kornas-Biela z Lublina, autorka kilku książek poświęconych tym tematom.

Na rozpoczęcie konferencji ks. dr hab. Tadeusz Biesaga wygłosi wykład „Etyka i moralność w medycynie XXI wieku - wyzwania i zagrożenia”, a dr Błażej Kmieciak, bioetyk, adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będzie mówił o klonowaniu człowieka i inżynierii genetycznej - czy to nauka w służbie postępu, fantazji czy szaleństwa?

Wystąpienie Kai Godek, działaczki pro-life i inicjatorki społecznego projektu „Zatrzymaj aborcję” zaplanowane jest na godzinę 12.30, a mówić ona będzie na temat „Troska o życie każdego dziecka poczętego jako wyzwanie dla państwa i społeczeństwa”.

Wstęp na konferencję jest wolny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor