Wydarzenia 10 sie 08:26 | Redaktor
Zabierz książkę w podróż. Stacje bookcrossingowe na lotnisku

fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Na bydgoskim lotnisku pojawiły się dwie stacje bookcrossingowe. Umieszczone są w budynku terminala i hali odlotów. Port Lotniczy Bydgoszcz zachęca do przesyłania zdjęć „podróżujących książek”.

Port Lotniczy Bydgoszcz, jako pierwsze polskie lotnisko, dołącza do grona punktów bookcrossingowych. Podróżni w oczekiwaniu na lot mogą wybierać spośród książek pozostawionych przez innych pasażerów oraz z ponad stu lektur „uwolnionych” przez pracowników lotniska. Znalazły się tam różne pozycje, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, m.in. współczesna i klasyczna literatura, poradniki, kryminały oraz beletrystyka.

– Każda podróż jest przygodą, a z dobrą książką pod ręką z pewnością może być jeszcze ciekawsza – mówi Daniel Mackiewicz, kierownik ds. marketingu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Liczymy, że możliwość przygarnięcia i pozostawienia książki w wyznaczonych miejscach na lotnisku spodoba się naszym pasażerom. Zachęcamy również do przesyłania na nasz profil facebookowy zdjęć pokazujących, dokąd zabrali Państwo książkę lotem z Bydgoszczy. Wszystkie zdjęcia z przyjemnością opublikujemy.

Książki w ramach bookcrossingu udostępniane są nieodpłatnie, więc pasażerowie mogą wziąć w podróż książkę lub zostawić inną lekturę, dzięki czemu literatura może podróżować po całym świecie. Każda pozycja jest zarejestrowana na oficjalnej stronie www.bookcrossing.pl i opatrzona unikalnym numerem (BCID), który umożliwia jej identyfikację oraz śledzenie historii. Wchodząc do BCID na stronie BookCrossing, pasażerowie mogą wskazać, gdzie znaleźli książkę, skomentować ją i poinformować, w jakim punkcie bookcrossingu ją pozostawili.

fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Półki z książkami w Porcie Lotniczym Bydgoszcz znajdują się w budynku terminala przy kantorze wymiany walut oraz na pierwszym piętrze hali odlotów, przy kąciku dziecięcym. 

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor