Wydarzenia 14 maj 10:15 | Redaktor
Zapaśnik Bartłomiej Bartnicki pełnomocnikiem wojewody ds. sportu

fot. K-PUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał nowego pełnomocnika ds. sportu i turystyki. Został nim Bartłomiej Bartnicki, zapaśnik, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich oraz wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju na Mistrzostwach Świata i Europy. Do jego zadań należeć będą m.in. wspieranie klubów i organizacji sportowych z regionu i pomoc w ich rozwoju.

Informację o powołaniu nowego pełnomocnika wojewoda przedstawił w poniedziałek (13 maja) podczas konferencji prasowej. – Zależy mi na tym, aby współpraca ze środowiskami sportowymi i z samorządami, które bardzo często korzystają ze środków, m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki, miała swojego przedstawiciela. Chcę, żeby ten przedstawiciel był do dyspozycji klubów sportowych w naszym województwie – tłumaczył Mikołaj Bogdanowicz.

Do obowiązków nowego pełnomocnika będzie należało: wspieranie inicjatyw dotyczących tworzenia warunków dla rozwoju kultury fizycznej w województwie, upowszechnianie i promowanie rozwoju sportu oraz upowszechnianie aktywności fizycznej w województwie, współpraca z klubami, organizacjami i związkami sportowymi w celu realizacji tych zadań, a także wspieranie działań związanych z rozwojem i promocją turystyki w województwie (...).

Wręczając akt powołania, wojewoda zapewnił Bartnickiego o swoim wsparciu i życzył wielu sukcesów. Nowy pełnomocnik Bartłomiej Bartnicki zapewnił, że zrobi wszystko, aby sport w województwie kujawsko-pomorskim wznieść na jeszcze wyższy poziom.

– Na pewno będę pomagał zarówno większym jak i mniejszym klubom, żeby skorzystały z programów, które przygotowuje  Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zrobię wszystko, żeby sportowcy w naszym regionie czuli się bardzo dobrze – powiedział.

Bartłomiej Bartnicki to były sportowiec, reprezentant kadry narodowej w zapasach w stylu wolnym. Jest wielokrotnym mistrzem kraju, reprezentował Polskę na Mistrzostw Świata i Europy, dwukrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich - w Atenach w 2004 r. i w Pekinie w 2008 r.

Jest członkiem zarządu klubu sportowego „Gwiazda″ Bydgoszcz i członkiem Komisji Rewizyjnej Kujawsko-Pomorskiego Związku Zapaśniczego. Jest także instruktorem samoobrony oraz trenerem zapasów.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor